Wyglądać jak „Milion dolarów” za przysłowiowe 50 złotych

Kobieta – wygląd – moda – trendy – na czasie… to jedne z cech, które łączą nas jeśli chodzi o chęć wyglądania pięknie każdego dnia.

Jednak jak podążać za modą, skoro jest ona tak zmienna, często bezlitosna dla naszego portfela?W sklepach sieciowych niekiedy ciężko dobrać rzeczy idealne i niepowtarzalne, pasujące do naszego indywidualnego charakteru. Towaru jest dużo, na szczere doradztwo przed zakupem nie ma co liczyć, abstrahując od ceny oraz od ilości sukienek tego samego rozmiaru na tym samym wieszaku. Często następuje zakup…zakup niekontrolowany :)

Coraz częściej niestety zauważam kiepską jakość materiałów, które po dwóch praniach zmieniają swoją strukturę na „asymetrycznego gnieciucha”, stąd ilość szmatek do wycierania kurzy i obuwia stale się powiększa.

Rzeczy zalegające po czasie w szafie, niekiedy ani razu nie włożone, zaczynają wywoływać w Nas lekką niestrawność.

Często zdarza mi się siedzieć w samotności na wrocławskim rynku i obserwować kobiety, jak się noszą. Każda z nich ma inną twarz, inną budowę ciała, sposób chodzenia, aparycję. Dlaczego indywidualności nie podkreślić nietuzinkową odzieżą, lub elementem, którego nie spotka się na innej kobiecie?

Podążanie „ślepo” za trendami, jakie co sezon sugerują korporacje nie zawsze wychodzi na dobre. Mimo tego, że kobieta ubierze modny żakiet, a nie czuje się w nim jak ryba w wodzie, jej postura zaczyna przybierać dziwne, nienaturalne kształty. Garbi się, nie czuje się zbyt pewnie…i co Nam po tej postępowości?

Ale na szczęście we Wrocławiu pojawiają się małe sklepiki z wyselekcjonowaną odzieżą damską (i męską, choć przyznaję, że mężczyźni są w znacznie trudniejszej sytuacji). Jeśli w takim sklepie kobieta poczuje się pewnie i wie, że osoba/stylistka jest w stanie z serca doradzić w czym dobrze wygląda, co warto podkreślić, a co ukryć, a do tego odzież, która jest dostępna nie grzeszy ceną…to krok do polepszenia sobie samopoczucia i własnej wartości :)

W takich sklepach z odzieżą używaną i nową można znaleźć prawdziwe perełki. Rzeczy markowe, z dobrego gatunku bawełny, jedwabiu (a tego rodzaju materiały w niedalekiej przyszłości będą niestety na wagę złota) można kupić już od 30 – 70 zł… Dodatkową motywacją, by odwiedzać tego rodzaju małe sklepiki jest fakt, że rzeczy są pojedyncze, z różnych zakątków Europy i nie tylko.

Aby mieć na sobie Escadę, Marc Cain’a lub Max Marę, wcale nie trzeba mieć portfela wypchanego dolarami. Uwierzcie mi. Osobiście od ponad 8 lat ubieram się w Second Handach i teraz ciężko jest mi wejść do sklepu sieciowego i wydać sporą sumę, by zakupić jedną rzecz.

Czuję, że niektórym z Was ciśnie się na myśl fakt, że na buszowanie w sklepach z używaną odzieżą trzeba mieć czas i cierpliwość. Zgodzę się z tym bezapelacyjnie, natomiast są wśród nas osoby, które wykonują już pierwszy, najtrudniejszy etap. Wyszukują rzeczy inspirujące, ciekawe krojem, niepowtarzalne.

Kończąc swoje przemyślenia przekazuję intencję, by nie bać się wejść do sklepu, który ma w nazwie „odzież używana”… a może akurat jest to alternatywa na mądre i przemyślane zakupy?

Kategoria Bez kategorii Tagi: Autor:

Informacje o Koko Roko

Na co dzień prowadzi sklep z ekskluzywną odzieżą używaną i nową. Kocha to co oryginalne i nietuzinkowe. Sama starannie selekcjonuje asortyment sprzedawany w butiku, nie wystawi na sprzedaż rzeczy, do której nie jest przekonana. Każdej klientce szczerze doradzi w kwestach mody i wizerunku. Modowe perełki sprzedawane przez Koko Roko znaleźć można na kokoroko.sprzedajemy.pl !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>