Nowe życie jeansów

Na pewno każda z nas posiada w swojej szafie stare jeansy, których już nie nosi. Wydawać by się mogło, że takie spodnie nadają się tylko do wyrzucenia i to dla dobra naszej szafy powinniśmy się ich pozbyć. W końcu miałybyśmy miejsce na nowe ciuchy. Jednak są osoby, które z wielkim żalem pozbywają się starych ubrań, a wśród takich delikwentów jestem, oczywiście, ja. Wprost serce mi pęka, kiedy mam się czegoś pozbyć. Na szczęście możemy przywrócić nowe życie starym jeansom – wystarczy ciut wyobraźni oraz chęci i mamy nowe szorty. Obcięcie nogawek jest stosunkowo prost – wystarczy założyć spodnie i zaznaczyć sobie jakimś ołówkiem czy kredą linie cięcia.

Najprościej mówiąc, zaznaczam sobie jakiej długości mają być nasze spodenki. Trzeba pamiętać, że jeżeli chcemy mieć mankiet przy szortach musimy zostawić sobie zapas na niego – tak z 4-5 cm. Ja osobiście od wewnętrznej strony przyszywam sobie mankiet tak, aby nie było widać nitki. Oczywiście nie musicie tego robić, bo mankiet, który sobie zawiniecie po założeniu szortów, sam z siebie będzie się dobrze trzymał – ja go przyszywam z czystego lenistwa – po prostu nie chce mi się przy każdym wciągnięciu spodenek na tyłek układać go od nowa ;) . Jeśli chcemy, żeby nasze szorty były jeszcze modniejsze – możemy natomiast zrobić w nich dziury, co jest bardzo proste w wykonaniu. Wystarczy wywrócić spodenki na lewą stronę i delikatnie, nożyczkami do paznokci (są najlepsze – bo malutkie i, pamiętajcie, muszą być ostre!), przeciąć materiał. Cięcie trzeba poprowadzić jak najprościej, żeby nie poprzecinać nici materiału idących poziomo, bo to właśnie te nicie będziemy wyciągać.

Jeszcze zanim zaczniecie ciąć, spójrzcie na materiał – jest on bardzo prosto skonstruowany. Nicie przeplatają się między sobą w poziomi i w pionie. Te, które nas interesują najbardziej, to te poziome (po lewej, jak się dobrze przyjrzymy – są najczęściej białe). Te pionowe mają ciemniejszy kolor i można zauważyć, jak idą przez materiał. Jak już mówiłam, delikatnie przecinamy materiał między nitkami poziomymi (tak jak na zdjęciu). Trzeba to robić ostrymi nożyczkami, bardzo powoli, żeby niepotrzebnie nie poprzecinać nitek. Jak już mamy rozcięcie, zaczynamy pojedynczo wyjmować poziome nitki. Nie warto ich szarpać, bo to spowoduje tylko zerwanie się takiej nici. Wyciągamy te nici według własnego uznania. Im dłużej  je wyciągamy, tym bardziej zaczynają się mechacić i jednocześnie stawiać opór nicie pionowe. W takim wypadku trzeba je delikatnie przyciąć . Wielkość dziury robimy według własnego uznania. Przypominam, że dziury najlepiej robić po odwróceniu spodni na lewą stronę, bo właśnie po tej stronie widzimy najlepiej strukturę materiału i mamy dużą kontrolę nad swoimi poczynaniami.

Kategoria Bez kategorii Tagi: Autor:

Informacje o Evelyn

Szalona, zabawna i zwariowana szafiara dobierająca się nawet do świeżo kupionych ciuchów z nożyczkami, nad którą mama zawłamuje ręce... :) Tak to ja - Evelyn. Kocham modę, ale jeszcze bardziej kocham bawić się nią w każdy możliwy sposób. Wyznaję zasadę, że mody nie można brać zbyt poważnie, bo wtedy traci całą swoją pozytywną energię, jaką z niej czerpiemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>