DJ czy zespół na wesele?

Gdy planujecie wesele, musicie odpowiedzieć sobie na pytanie kogo wybrać: DJ-a czy zespół? Niestety, na to nigdy nie ma jednej, dobrej odpowiedzi. Dlatego opiszę wady i zalety każdego z tych rozwiązań, co powinno pomóc Wam w podjęciu właściwej decyzji.

 

 

Muzyka na wesele – jak wybrać?

Zanim jednak przejdę do tego, jakich artystów wybrać na wesele, chciałabym zwrócić uwagę na kwestie związane z muzyką. W większości przypadków DJ czy zespół wcześniej pyta się, jakie gatunki mają być grane, czy macie ulubione piosenki. Nie warto lekceważyć tej kwestii, bo jak już pisałam, podczas takich uroczystości najważniejsze jest dobre jedzenie i muzyka, która zachęci gości go zabawy.

Jeśli przyjęcie będzie miało elegancki charakter, to sprawa jest prosta – zwykle stawia się na delikatną muzykę klasyczną, która ma być jedynie tłem, a nie punktem głównym. Jednak podczas standardowych uroczystości z tańcami trzeba być bardzo ostrożnym. Najważniejsze jest to, aby muzyka była zróżnicowana – tak, by mogła spodobać się gościom będącym w różnych przedziałach wiekowych. Warto postawić na popularne weselne hity, jak „Żono moja”, ale też współczesne piosenki.

Przy czym oprócz listy ulubionych utworów, można przedstawić także te, które na pewno nie mają być grane. A jeśli goście mają możliwość wyboru „piosenki na życzenie”, to lepiej zaznaczyć wcześniej, jakie gatunki w ogóle nie będą brane pod uwagę (np. rap czy techno). Ważne jest także aby sprawdzić, czy firma zajmująca się obsługą muzyczną jest elastyczna. Co to znaczy? Czy reaguje na potrzeby gości – w końcu to oni najlepiej widzą, przy jakiej muzyce są tłumy na parkiecie, a przy jakiej nie.

 

DJ na wesele

Ostatnio bardzo popularną opcją jest wybór DJ-a na wesele. Dlaczego? Ponieważ jest to znacznie tańsze, bardziej uniwersalne i bezpieczne rozwiązanie. W przypadku kosztów, sprawa jest jasna – wystarczy porównać cenniki. A co z pozostałymi punktami? DJ dysponuje dużą bazą piosenek, jest w stanie puszczać nawet mniej znane utwory, a także bieżąco reagować na zachowanie gości na parkiecie. A czemu jest wyborem bezpiecznym? Ponieważ nie ryzykuje się, że muzyka będzie źle zagrana – w końcu puszczane są znane kawałki wykonywane w oryginale.

DJ na wesele

 

Zespół weselny

Znacznie bardziej ryzykowanym, ale też uznawanym za atrakcyjniejsze rozwiązanie jest skorzystanie z usług zespołu weselnego. Muzyka na żywo sprawia, że uroczystość ma inny, bardziej intymny klimat, a jeśli tylko zespół jest dobry, to można mieć pewność, że szybko zachęci do tańca.

Tylko jest kilka „ale”. To przede wszystkim droższa atrakcja. Po pierwsze dlatego, że angażuje się w to więcej osób, a po drugie wymaga się od nich większego nakładu pracy. Ponadto jeśli nie macie możliwości sprawdzenia, jak zespół gra na żywo, to może okazać się, że nie spełni Waszych oczekiwań. No i jego repertuar zawsze będzie bardziej ograniczony, niż DJ-a.

Zespół muzyczny

 

Jak widzicie, każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Dlatego to Wy musicie sami zdecydować, co jest dla Was najważniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>