Jak wybrać salę na wesele?

Pierwszym zadaniem, jakie czeka przyszłych państwa młodych, jest znalezienie oraz zarezerwowanie sali na wesele. Często to właśnie od tego zależy termin ślubu, dlatego warto zająć się tym jak najwcześniej. A czym się kierować podczas wyboru sali weselnej?

 

 

Lokalizacja sali weselnej

Pierwszym krokiem jest zastanowienie się, w jakim mieście szukacie sali weselnej . Choć niektórym może wydawać się to oczywiste, nie zawsze jest to tak łatwe zadanie. Zdarza się, że ślub zamiast w mieście rodzinnym brany jest w górach czy nad morzem. Natomiast gdy mieszkacie w dużym mieście, może okazać się, że w okolicznych miejscowościach jest po prostu o wiele taniej. A w przypadku takich kosztów, jak te związane z organizacją wesela, ma to bardzo duże znaczenie.

Ponadto trzeba zorientować się, jak wygląda najbliższa okolica pensjonatu czy hotelu z salą balową. W końcu pewnie nie chcecie, aby obiekt ten zlokalizowany był w przemysłowej dzielnicy. Nawet jeśli wokół niego znajduje się pięknie zadbany ogródek, to takie widoki mogą zepsuć cały klimat.

Hotel na wesele

 

Ilość gości weselnych

Podczas wynajmu sali weselnej kluczową kwestią jest ilość gości, których chcecie zaprosić. Chodzi oczywiście o przybliżoną wartość, ponieważ na tym etapie trudno jest to doprecyzować. Jednak dzięki temu będziecie wiedzieć, jak duża sala jest Wam potrzebna, czy pomieści wszystkich gości i czy będzie wystarczająca ilość miejsca na tańce.

Tutaj istotną kwestią są też koszty. Im mniejsze będzie pomieszczenie, tym tańsze będzie jego wynajęcie. I mam dla Was poradę – zawsze lepsza będzie odrobinę za mała sala, niż za duża. Dlaczego? Ponieważ wtedy parkiet zawsze będzie zapełniony, co da wrażenie, że gości jest tak naprawdę więcej, niż przybyło. A to w praktyce sprawia, że nastrój podczas zabawy jest lepszy.

 

Koszt wynajęcia sali weselnej

Ta kwestia jest bardzo indywidualna, dlatego sami musicie zawczasu ustalić budżet i sprawdzić, czy jesteście się w stanie w nim zmieścić. Czasami trzeba będzie pójść na kompromisy, a w innym wypadku wystarczy zastosować się do wskazówki z pierwszej części wpisu i poszukać czegoś w mniejszym mieście. I pamiętajcie o tym, żeby nie brać pod uwagę wyłącznie tego, ile zapłacicie za „talerzyk”. Może okazać się, że pobierane będą dodatkowe opłaty, np. za dekorację, możliwość wniesienie własnego alkoholu, parking za gości. Należy też dopytać się, czy w cenę wliczone są napoje bezalkoholowe oraz ciasta i desery.

Sala weselna

 

Menu i obsługa podczas wesela

Kluczowym aspektem podczas każdego wesela jest jedzenie oraz obsługa. W tej kwestii najlepiej jest się doradzić znajomych, bliskich lub poczytać na forach weselnych o konkretnych obiektach. Aspekt ten zwykle trudno jest ocenić przed weselem, dlatego posiłkowanie się poleceniami innych może okazać się bardzo przydatne.

 

Inne wskazówki dotyczące sali weselnej

Zanim podpiszecie umowę o wynajem sali, musicie zapytać o kilka dodatkowych szczegółów. Czy na sali jest klimatyzacja? Czy obiekt posiada wydzielone miejsca na palarnię? Ile dostępnych jest miejsc parkingowych? Musicie też zadbać o swoich gości, którzy przyjeżdżają do Was z różnych zakątków Polski, więc najlepiej jest wybrać ten obiekt, który oferuje także miejsca noclegowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>