Pierwsze Targi Modowe już 12 maja we Wrocławiu

Podczas pierwszej edycji Larów i Penatów, nowej imprezy na modowej mapie Wrocławia, nie zobaczycie modelek chodzących po wybiegu. Ubrania i dodatki będziecie mogli za to dokładnie obejrzeć i kupić, a z projektantami porozmawiać osobiście.

Już 12 maja 2012 r. Wrocław wzbogaci się o nową modową imprezę. Na Lary i Penaty zjedzie do stolicy Dolnego Śląska 25 znakomitych polskich marek, które prezentując swoje projekty, ujawnią tym samym swoje podejście do życia, mody, stylu.- Nie widzieliście tego nawet na tumblerze. Nigdzie. Nie chcemy tanich świecidełek, masówek. Każdy produkt na tych targach będzie wyjątkowy. Każdy brand został wybrany nie bez powodu. Zapraszamy najlepszych projektantów, którzy będą sprzedawać swoje wyroby ręczne. Można z nimi porozmawiać, można ich dotknąć – zarówno ubrań, jak i samych projektantów – opowiada Tomek Miśtura, jeden z organizatorów Larów i Penatów.

Lary i Penaty & PROJEKTANCI

Pierwsze wrocławskie Targi Modowe – Lary i Penaty - mają pokazać wrocławianom, że moda może być przystępna dla każdego. Organizatorzy targów chcieliby stworzyć we Wrocławiu kulturę chodzenia na modowe wydarzenia i wspierania młodych projektantów.

- Współcześnie moda jest sztuką. Warto ją wspierać, tym bardziej, że może ona nam pomóc w wyróżnieniu się z tłumu. Dlatego też z myślą o tych, którzy nie pojawią się na targach, przygotowaliśmy w serwisie Sprzedajemy.pl specjalny kanał sprzedażowy, gdzie na sprzedaż wystawione zostaną wybrane projekty młodych twórców – mówi Alicja Turek zajmująca się komunikacją w spółce Sprzedajemy.pl.

Podczas targów będzie można porozmawiać z projektantami, posłuchać wykładów na temat ubioru oraz zobaczyć filmy utrwalające prace nad modowymi projektami. Nie zabraknie przy tym doskonałej oprawy muzycznej – za dźwięki będą odpowiadali DJ’e: Karolina Zajączkowska znana jako Black Triangle i wrocławski kolektyw Pvre Gold.

- W Puzzlach stanie 5 dużych stoisk i 20 trochę mniejszych, a jeśli pogoda pozwoli, projektanci będą się też wystawiać na zewnątrz. Marki, które już możemy potwierdzić to m.in. Projekt Mleko z Gdańska, ubrania dla dzieci familove RISK made in warsaw, Let’s Funky, The Hive, gryfnie, Maszynownia, Pulpashop czyli Marta Maruszczyk i moja marka Good Enough. Pojawią się też dwie bardzo młode marki z Wrocławia: Poliż Polish i U+. Ta ostatnia to totalnie świeża i bardzo inspirująca sprawa – wylicza jedna z organizatorek imprezy, wrocławska projektantka Iwona Wojtalewicz.

Zaplanowaliśmy również dwa wykłady, o swoim spojrzeniu na modę opowie Kamil Szczepaniak oraz wrocławska projektantka Ola Topczewska.

Film „TOUCH ME ! ; Making of Oversize”

Wrocławska projektantka Ola Topczewska stworzyła na sezon wiosna – lato 2012 kolekcję dość niezwykłą.

Ubrania swoją formą zacierają granicę płci, dzięki odpowiedniej stylizacji mogą je nosić zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Kolekcja zawiera również krótką serię ubrań z wyjątkowymi grafikami, ale o tym już przy okazji rozmowy o łapaniu za biust…

Podczas „Lary i Penaty” , czyli pierwszych Targów Modowych na wrocławskim podwórku, artystka zaplanowała premierę krótkometrażowego filmu „TOUCH ME ! : Making of Oversize”.

- Będziecie mieli okazję obejrzeć fashion movie „w krzywym zwierciadle” , gdzie klasyczny styl przenika się z performancem. Nie będzie grzecznie – zachęca Tomek Miśtura.

Prócz premiery filmu usłyszymy wykład, w trakcie którego Ola zaprezentuje swoje projekty, niecodzienną sesję promującą kolekcję, a także opowie o swoich inspiracjach, o podejściu do mody i o tym, co ją w Polsce wkurza. Będziemy mogli również podyskutować na temat jej ukochanego ReDesignu, od którego rozpoczęła swoją przygodę z fashion.

Organizatorzy zaznaczają, że Lary i Penaty to wyraz ich artystycznych upodobań, starają się jednak też nie ograniczać stylowo i pokazywać jak najbardziej różnorodne projekty.

- Na pewno chcemy utrzymać wysoki poziom i sprzedawać dobry design. Będzie więc świeżo, współcześnie i przyszłościowo. Wszyscy projektanci już dla Was szyją. I nie spoczną, dopóki ich wieszaki nie będą pełne! – mówi Miśtura.

Osoby, które pojawią się na Targach mogą liczyć na liczne niespodzianki od organizatorów.

Targi modowe Lary i Penaty odbędą się 12 maja (sobota) w godz. 10-20 w klubie Puzzle (Przejście Garncarskie 2) we Wrocławiu.

Więcej informacji o wydarzeniu szukaj na: https://www.facebook.com/LaryIPenaty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>