Ciekawe książki ze świata mody

Moda stała się w centrum zainteresowania wszystkich mediów, zarówno tych internetowych, jak i papierowych. Dzięki temu, w księgarniach możemy znaleźć coraz więcej książek o modzie, które opisują zarówno branżę fashion, jak i przedstawiają ciekawe biografie znanych projektantów lub też są stricte modowymi poradnikami. Jakie książki o modzie warto teraz kupić?

Sukces według Teen Vogue. Praktyczne porady tych, którzy rządzą światem mody

Pozycja ta bardziej przypomina album, aniżeli tradycyjną książkę. W środku znajdziemy bajecznie k olorowe i bardzo inspirujące zdjęcia z magazynu Vogue. Przeglądając publikację, nie można oprzeć się wrażeniu, że autorzy tej książki wybrali jedynie najlepsze i najciekawsze fotografie. Jeśli chodzi o moją małą modową biblioteczkę, to na chwilę obecną „Sukces według Teen Vogue” jest moją ulubioną książką o modzie. Album ten jest na tyle inspirujący, że co jakiś czas zaglądam do niego i czerpię pomysły do kolejnych stylizacji. Jeśli chodzi o treść, to z książki można wyciągnąć naprawdę przydatne porady związane z różnymi dziedzinami modowych specjalizacji. Książkę czyta się jednym tchem i, co ciekawe, wiele z tych porad (w moim przypadku głównie związanych ze stylizacją oraz fotografią) chce się jak najszybciej wcielić w życie. Tym bardziej, że autorami tych cennych wskazówek są same modowe autorytety! „Sukces według Teen Vogue” to zdecydowanie obowiązkowa pozycja w biblioteczce każdej fashionistki.

Cena: 49,90 zł.

Coco Chanel. Życie intymne

Coco Chanel to jedna z tych projektantek, które inspirują nie tylko dzięki swoim projektom, ale również dzięki stylowi życia, który pokazuje, że warto wierzyć w siebie i w swoje marzenia, warto robić to, co się kocha. Książka „Coco Chanel. Życie Intymne” zawiera wiele wcześniej nie ujawnionych informacji związanych z dosyć kontrowersyjnym życiem Coco. Lisa Chaney, autorka tej biografii, zdobyła nigdy niepublikowane wcześniej pamiętniki i listy miłosne Chanel. Dzięki nim książka pełna jest różnych pikantnych szczegółów związanych z projektantką i opisuje wiele nieznanych wcześniej faktów z jej życia. W książce świetnie przedstawiono na przykład wątek romansu Coco z baronem von Dincklage, których to był na językach całego Paryża. Co ciekawe, opisanych faktów nie ma w żadnej innej biografii o Coco Chanel! Lektura książki „Coco Chanel. Życie intymne” urozmaicona została fotografiami, dzięki czemu jeszcze łatwiej zrozumieć świat, w którym żyła Chanel. Polecam!

Cena: 39,90 zł.

Kategoria Bez kategorii Tagi: Autor:

Informacje o Joanna Szczepaniak

Jestem blogerką od prawie 4 lat, modą interesuję się od około 5 lat. Zarówno prywatnie jak i czasem zawodowo zajmuję się stylizacją oraz tworzeniem kreatywnych pomysłów dla firm modowych. Posiadam roczne doświadczenie w agencji mody Aliganza Fashion Agency oraz praktyczną wiedzę z zakresu projektowania mody, którą zdobyłam w Krakowskiej Szkole Artystycznej, docelowo w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. Mój blog o modzie: musthavefashion.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>