Już w sobotę kolejny Swap w Fu-Ku concept store!

Szafa pęka w szwach, a Ty nie masz się w co ubrać? Problem stary jak świat. Jego rozwiązanie jest jednak banalnie proste!

Spotkajmy się na Swapie

Moda na wymianę rzeczy, czyli właśnie ‘swap’, przywędrowała do nas z Zachodu, dokładnie z Anglii. Początkowo wymieniano praktycznie wszystko – od usług po nieruchomości, jednak najlepiej idea ta sprawdziła się najlepiej w przypadku ubrań. Anglicy od zawsze uwielbiali polowania na okazje. W latach 70. i 80. tłumy pojawiały się na car boot sales, czyli spontanicznie organizowanych pchlich targach. Triumfy święcił także program telewizyjny dla dzieci „Multi-Coloured Swap Shop” (w skrócie „Swap Shop”), który BBC nadawała w latach 1979-1982. Dzieciaki z całej Anglii wymieniały się zabawkami na imprezach organizowanych przez telewizję, a wszystko było na bieżąco filmowane i później emitowane w telewizji.

Obecnie swapować można na wiele sposobów. Wymieniać możemy się absolutnie wszystkim, choć tak naprawdę najbardziej popularne są odzież i dodatki. W myśl zasady: to, co Tobie już się nie podoba, może się okazać prawdziwą „perełką” dla kogoś innego. I na odwrót. Popularna jest wymiana bezgotówkowa, czyli wymieniamy się odzieżą na zasadzie towar za towar, można też ustalać wartość danego przedmiotu i wymieniać towary tylko o tej samej wartości finansowej lub po prostu sprzedawać za symboliczną cenę.
Zasady, które obowiązują podczas swapu, są bardzo proste: przynosisz ubrania i dodatki, które chcesz zamienić bądź sprzedać i zazwyczaj rozkładasz je w wyznaczonym do tego miejscu. Oczywiście, wszystkie rzeczy muszą być w dobrym stanie, bez plam, dziur, przykrego zapachu.

Chcecie zobaczyć jak taki swap wygląda w praktyce? ;-) Już w najbliższą sobotę będziecie miały okazję! 14 kwietnia w godzinach 15.00 – 18.00 zapraszamy na wiosenny Swap we wrocławskim Fu- Ku concept store. Oprócz wymiany ciuchów będziecie mogły zdobyć upominki od portalu Sprzedajemy.pl! Wystarczy odrobina fantazji i zmysł polowania, a najlepsze stylizacje stworzone z rzeczy wyszukanych na Swapie zostaną nagrodzone!

Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/events/430917980255802/

Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>