Styl „na hipstera”

Kim są hipsterzy? Według mnie, są to ludzie manifestujący swoją niezależność, ubierający się w sposób bardzo nonszalancki, którzy pędząc przez miasto, słuchają indie rocka. W skrócie: wyglądają po prostu fajnie i raczej nie dam sobie wmówić, że mają oni w sobie pogardę wobec tego, co modne. A może to właśnie hipsterzy lansują to, co jest lub będzie trendy? Chyba nikt nie ma tutaj monopolu na prawdę.

Mieszkałam już w kilku miastach, i w każdym z nich „zagęszczenie” hipsterów było inne. W Warszawie jest ich bardzo wiele, dzięki czemu wprost kochałam spacerować po Chmielnej, siedzieć na krawężnikach knajpek na Foksalu czy wpadać do klubów na Rakowiecką 99. Zawsze były, są i będą to moje ulubione miejsca w Warszawie. W Krakowie bardziej modny był styl lumpeksowy, który, moim zdaniem, z wyglądem hipstera ma również wiele wspólnego. Z moich obserwacji wynika, że w Warszawie hipsterzy bardziej ocierają się jednak o modę i trendy, a w Krakowie młodzi ludzie znacznie silniej emanują kompletną ignorancją wobec tego, co jest teraz najbardziej ‘hot’, przez co po krakowskich ulicach przechadzają się naprawdę ciekawie ubrane osobistości. Z kolei w Lublinie – mam wrażenie – hipsterzy albo jeszcze nie dotarli, albo wyginęli.

Tak naprawdę nie wiem dokładnie, kim jest hipster – jak wygląda wzorowa hipsterska stylizacja, jakie są wzorowe hipsterskie ubrania, czego powinno się słuchać albo jakie filmy powinno się oglądać, aby nim być. Czy hipsterem w ogóle można się stać? Moim zdaniem, to wszystko powstaje w kimś zupełnie naturalnie i nie można z kogoś „zrobić hipstera”, nie można się na niego „wystylizować”, jak w przypadku zaaplikowania sobie np. marynarskiej stylizacji. Niemniej, na pewno można się nimi inspirować, a szczególnie ich magiczną zdolnością do kreowania trendów, biorąc pod uwagę całą swoją w stosunku do nich ignorancję.

Co wspólnego posiada moja stylizacja z hipsterami? Nie jestem w stanie ubrać „tego” w słowa, za to byłam w stanie się w „to” ubrać. Zainspirowana jestem od dawna pewną hipsterską nonszalancją i luzem, jaki bije od ludzi z tego nurtu/trendu/stylu życia. Nie robię się na hipstera, ale nie ukrywam, że inspiruję się nimi zarówno jeżeli chodzi o styl ubierania się, jak i podejście do życia. Nie kryję również mojej sympatii do słodkich, pastelowych ubrań czy dodatków, lubię czasem kupić sobie w sieciówce coś, co jest w danym momencie hitem sezonu, ale lubię czasem zostawić gdzieś w tyle te wszystkie trendy i ubrać się po prostu na luzie, co hipsterzy potrafią zrobić w mistrzowskim, w moim mniemaniu, stylu.

Kategoria Bez kategorii Tagi: , Autor:

Informacje o Joanna Szczepaniak

Jestem blogerką od prawie 4 lat, modą interesuję się od około 5 lat. Zarówno prywatnie jak i czasem zawodowo zajmuję się stylizacją oraz tworzeniem kreatywnych pomysłów dla firm modowych. Posiadam roczne doświadczenie w agencji mody Aliganza Fashion Agency oraz praktyczną wiedzę z zakresu projektowania mody, którą zdobyłam w Krakowskiej Szkole Artystycznej, docelowo w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. Mój blog o modzie: musthavefashion.pl

Komentarz (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>