Dla początkujących fotografów mody i nie tylko…

W kwietniu tego roku nakładem wydawnictwa Helion ukazała się świetna książka Scotta Kelby’ego „Światła, ujęcie, retusz. Od pustego studia do gotowej fotografii”. Dla wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z fotografią studyjną jest to pozycja typu ‘must have’ – szczególnie, jeżeli np. prowadzimy własnego bloga modowego.A co jest w niej takiego wyjątkowego? Już spieszę z wyjaśnieniem.

Ten swoisty podręcznik podzielony jest na 13 rozdziałów kończących si ę Przewodnikiem sprzętowym – niezwykle przydatnym podczas wyboru odpowiedniego dla siebie zestawu. Każda część poświęcona jest innemu typowi fotografii (przykładowo: ‘Portret w domowej scenerii z jednym źródłem światła’ lub ‘Fotografia mody z dwoma źródłami światła’). Największą zaletą tej książki jest natomiast fakt, iż autor przystępnym językiem wprowadza czytelnika w zawiły świat pojęć i praw optyki, podpowiada jak skonfigurować aparat, jak zaaranżować przestrzeń w studiu, jak dobrać odpowiednie światło i w końcu – jak umiejętnie obrobić swoje zdjęcia w Photoshopie.

Tak naprawdę, kupując tę pozycję, otrzymujemy gotowe przepisy na świetne zdjęcia. Dowiadujemy się również tego, jak wykonać profesjonalne fotografie amatorskim sprzętem, na który nie trzeba wydawać wszystkich oszczędności. Podręcznik Kelby’ego to usystematyzowane kompendium wiedzy niezbędne do tego, by samemu zacząć pracować nad idealnym kadrem. Wiedza ta to często długie miesiące, a nawet lata spędzone na samodoskonaleniu się – a tutaj na nieco ponad 250 stronach mamy ją skondensowaną, pięknie podaną i gotową do przyswojenia i wykorzystania w praktyce. Całość, oczywiście, opatrzona jest zdjęciami autora.

Gorąco polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>