Jak szybko posprzątać dom przed świętami?

Do świąt pozostało już tylko kilka dni, a Ty nadal w mieszkaniu masz bałagan? Przecież rodzina nie może tego zobaczyć! No i pewnie sama nie chcesz potykać się o przedmioty leżące na podłodze i robić makijażu przed zachlapanym lustrem. Dlatego sprawdź kilka trików na to, jak szybko posprzątać dom przed świętami.

 

 

Sporządź listę zadań

Uspokój się. Nie panikuj. Świat się nie zawali, jak nie będziesz mieć idealnie wysprzątanego mieszkania, a w szafie ubrania nie będą równiutko ułożone według kolorów. Dlatego daj sobie chwilę i zastanów się, co jest najważniejsze. Spisywanie zacznij od najbardziej oczywistych zadań, takich jak generalne odkurzanie, wytarcie kurzu, umycie łazienki. Pomyśl nie tylko o tym, co jest widoczne na pierwszy rzut oka, ale jeszcze o porządkach, które mogą Ci się przydać podczas Świąt.

Co mam na myśli? Oczywiście szafki kuchenne, z których nieustannie będziesz coś wyciągać. Jeśli zapraszasz rodzinę, wypoleruj sztućce (a gdy masz dzieci, zagoń maluchy do pracy), przygotuj wszystkie rzadko używane naczynia, które pewnie sa zakurzone. Uporządkuj też produkty w szafkach tak, abyś do wszystkiego miała łatwy dostęp. Z gotową listą sprawunków możesz przystąpić do działania.

PS. Wiesz, że możesz kupić gotowe listy, notatniki typu „to do”? Mogą Ci bardzo ułatwić pracę na co dzień.

 

Mycie okien przed Świętami

Jedną z najbardziej kontrowersyjnych kwestii jest mycie okien przed świętami. Dlaczego? Ponieważ w każdym z nas tkwi przekonanie, że muszą być czyste i basta! Bo co sąsiedzi powiedzą? Goście, którzy do nas wpadną? Hmmm… moim zdaniem nic, bo pewnie i tak tego nie zauważą. Nie negują oczywiście mycia okien jako takiego – zdecydowanie warto się za to zabrać kilka razy w roku. Jeśli masz jednak przed sobą sprzątanie last minute, po prostu braknie Ci na to czasu.

Myjka do okien

Gdy bardzo Cię to dręczy – mam dla Ciebie ratunek. Skorzystaj z usług sprzątania. Co prawda może nie być łatwo Ci kogoś znaleźć przed Świętami do pomocy, ogłoszeń jest jednak wiele, więc warto spróbować.

 

Świąteczne porządki

Gdy wiesz już co i jak, zacznij sprzątać. Najlepiej systematycznie, według listy, pokój po pokoju. Oczywiście zaangażuj w to wszystkich domowników – choć panuje przekonanie, że sprzątanie jest domeną kobiet, to tak naprawdę mężczyźni o wiele lepiej nadają się do odkurzania, mycia okien czy żmudnego czyszczenia kafelek. I nie martw się o to, że w sobotni wieczór braknie Ci środków czystości i będziesz zmuszona do czasochłonnej o tej porze wyprawy do sklepu. Cytryną, sodą oczyszczoną i octem poradzisz sobie z brudem lepiej, niż niejeden szeroko reklamowy środek. Możesz też ułatwić sobie zadanie dzięki takim sprzętom jak myjka do okien, luster i kafelek czy robot odkurzający.

Robot sprzątający

I pamiętaj – święta są po to, żeby spędzać miło czas w rodzinnym gronie. Dlatego nie daj się zwariować na punkcie sprzątania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>