Jak urządzić dom na święta?

Chcesz, aby w Twoim domu można było poczuć magię świąt? Skorzystaj z kilku wskazówek, dzięki którym w szybki i prosty sposób stworzyć klimatyczny nastrój.

 

 

Generalne porządki i odświeżenie mieszkania

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, to teraz jest najlepszy moment na wykonanie generalnych porządków i odświeżenie mieszkania. Może okazać się, że konieczne okaże się odmalowanie kilku ścian – choć zima to nie jest najlepszy czas na takie prace, możesz zatrudnić fachowców specjalizujących się w tego typu usługach dla domu, którzy szybko i sprawnie się tym zajmą.

Gdy nie chce się wyściubiać nosa na zewnątrz, można wykonać wszystkie uciążliwe prace domowe, na które nigdy nie było czasu – przymocować listwy, które odchodzą, dokręcić śrubki, zabezpieczyć okna. Tak przygotowany dom można zacząć urządzać na święta.

 

Jak stworzyć klimatyczny nastrój?

Tak naprawdę niewiele potrzeba, aby stworzyć klimatyczny nastrój w domu czy w mieszkaniu. I wcale nie musisz od razu kupować wielu świątecznych ozdób, które za miesiąc schowasz do piwnicy. Aby uzyskać ciepły, przytulny wystrój, wystarczą świece i tekstylia. Duże, puchowe poduszki, ciepłe koce rzucone jakby od niechcenia na kanapę i zapachowe świeczki sprawią, że pomimo braku wielu bożonarodzeniowych dekoracji w Twoich wnętrzach zacznie panować świąteczna atmosfera.

Świeca zapachowa

Alternatywą do świeczek zapachowych są też olejki eteryczne. Gdy w specjalnym kominku zmieszasz ze sobą olejek o zapachu cynamonowym i pomarańczowym, będziesz miała wrażenie, jakbyś dopiero co wyjęła pyszne ciasto z piekarnika.

 

Naturalne, świąteczne dekoracje

W tym roku wiele osób stawia na naturalne, świąteczne dekoracje. Ręcznie robione wieńce, gałązki choinkowe przyozdobione niedużymi bombkami. Oczywiście, możesz je też kupić, ale więcej zabawy będziesz miała, jeśli przygotowujesz je samodzielnie lub z rodziną. Na oknach dobrze wyglądać będą witraże, a na parapecie koniecznie postaw lampiony. Wracając do tak przyozdobionego domu, z pewnością poczujesz się lepiej.

Lampion świąteczny

Na końcu nie zapomnij o choince. Najlepiej żywej, by w domu pięknie pachniało lasem. Jeśli jednak z różnych względów nie możesz sobie na nią pozwolić, a nie lubisz tych plastikowych wyrobów, poszukaj choinki… drewnianej. Co prawda nie wygląda jak żywa, ma jednak swój niepowtarzalny klimat.

Dekoracja świąteczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>