Jak wybrać salon kosmetyczny? Gdzie szukać dobrej fryzjerki?

Znalezienie dobrego salonu kosmetycznego czy doświadczonej fryzjerki wbrew pozorom nie jest takie łatwe. A gdzie szukać i na co zwracać uwagę, by zabiegi urodowe nie stały się powodem do płaczu?

 

 

Gabinet kosmetyczny – na co zwracać uwagę?

Zanim zdecydujesz się na zabieg w gabinecie kosmetycznym, nieważne czy będzie to robienie manicure, czy oczyszczanie twarzy, musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.

Po pierwsze, wystrzegaj się miejsc, w których nie są zachowane odpowiednie standardy higieny. Co to oznacza? W salonie kosmetycznym powinien panować sterylny porządek, a wszystkie elementy wyposażenia, z którymi masz bezpośredni kontakt, powinny być zabezpieczone jednorazowymi ochraniaczami. Kosmetyczki powinny też regularnie stosować preparat do dezynfekcji, także podczas Twojej wizyty.

Gdy szukasz gabinetu przez internet, oczywiście zwróć uwagę na jego zdjęcia. W ten sposób będziesz potrafiła od razu wyeliminować kilka z nich, natomiast resztą musisz sprawdzić już na miejscu, jeszcze przed wizytą. A jeśli masz jakiekolwiek zastrzeżenia do czystości, nie obawiaj się odwołać spotkania w ostatnim momencie.

Meble do salonu fryzjerskiego

Weź też pod uwagę ofertę – czy zaspakaja wszystkie Twoje potrzeby? Jakie kosmetyki są używane podczas zabiegów? Często gabinety współpracują z konkretnymi markami, a informację o tym można znaleźć m.in. na ich stronie internetowej. Ważny jest także stan i wiek urządzeń, którymi dysponują kosmetyczki.

I pamiętaj, że zarówno przed, jak i podczas wizyty, masz prawo do zadawania pytań, które mogłoby rozwiać Twoje wątpliwości. Natomiast jeśli kosmetyczka nie jest skłonna udzielić na na odpowiedzi, najpewniej nie posiada dostatecznej wiedzy, dlatego do takiego gabinetu nie warto wracać.

 

Jak wybrać dobrą fryzjerkę?

A jak wybrać dobrą fryzjerkę? Przecież w praktyce to często od jej umiejętności zależy dobre samopoczucie kobiet. Część zasad, dotyczących wyglądu i wyposażenia salonu fryzjerskiego, pokrywa się z tym, co już napisałam wcześniej. Ważne jest zachowanie niezbędnych standardów higieny oraz posiadanie nowoczesnego wyposażenia. A co jeszcze brać pod uwagę?

Salon fryzjerski

Choć w naszym kraju to wciąż mało popularne, nie obawiaj się zapytać o wykształcenie i przebyte kursy fryzjerki – w końcu jeszcze przed wizytą musisz być pewna jakości usług. Zwróć uwagę na to, czy spotkanie rozpoczyna się od przeanalizowania Twoich oczekiwań oraz kondycji włosów. Często nie wystarcza stwierdzenie, że chcesz jedynie skrócić je o 1cm czy 2cm. Ponadto dobry fryzjer powinien dopasować fryzurę do stanu Twoich włosów, co sprawia, że nie będzie obawiać się wyprowadzenia Cię z nierealnych oczekiwań. Ty jednak nie obrażaj się, jeśli odmówi rozjaśniania, które mogłoby za bardzo uszkodzić i tak już zniszczone włosy.

Na końcu oceń, czy poświęcona została Ci dostateczna ilość czasu. Jeśli widzisz, że pracownicy salonu pracują w pośpiechu, by móc jak najszybciej obsłużyć czekających w kolejce klientów, nie jest to dobry znak.

 

Gdzie szukać kompleksowych gabinetów urody?

Obecnie wiele profesjonalnych gabinetów urody zatrudnia kosmetyczki, fryzjerki, manikiurzystki. Dzięki temu ich oferta jest kompleksowa, a Ty podczas jednego wyjścia do gabinetu możesz załatwić kilka spraw. Co więcej, gdy te usługi są łączone w ramach jednego gabinetu, zwykle przysługują dodatkowe zniżki na pokrewne zabiegi. To nie tylko oszczędność czasu, ale także i pieniędzy.

I choć mówi się, że gabinety kosmetyczne najlepiej jest szukać z polecenia, to często jest tak, że oczekiwania dwóch różnych kobiet mogą być odmienne i to, co w pełni zaspokoja potrzeby jednej, nie będzie odpowiadać drugiej. Dlatego poszukiwania można rozpocząć od sprawdzenia ogłoszeń o usługach kosmetycznych w lokalnych serwisach, takich jak Sprzedajemy.pl. Podczas poszukiwać wystarczy kierować się powyższymi wskazówkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>