Jak dopasować oprawki do twarzy? Wskazówki dobierania okularów

O ile okulary przeciwsłoneczne uważane są za modny i stylowy dodatek, o tyle okulary korekcyjne są zmorą dla wielu kobiet. Dlatego jeśli myślisz, że w żadnych oprawkach nie możesz wyglądać atrakcyjne, sprawdź kilka wskazówek, jak powinnaś je dobierać. Może dzięki temu przestaniesz chować okulary do torebki przed randką, a wszyscy wokół będą prawić Ci komplementy.

Okulary korekcyjne

 

Zasady dobierania okularów

Oprawki okularów korekcyjnych powinno dobierać się przede wszystkim do kształtu twarzy i o tym będzie za chwilę. Jednak niezależnie od tego, jakie oprawki Ci się spodobają, musisz pamiętać o kilku istotnych zasadach.

Okulary nie mogą przekraczać linii brwi – to nigdy nie będzie dobrze wyglądać. Nie powinny też zbytnio odstawać lub uciskać skroni.

Od mocy soczewek zależeć będzie również typ oprawki. Jeśli posiadasz dużą wadę wzroku, lepsze będą dla Ciebie tworzywowe oprawy, które ukryją grubość soczewek.

I co najważniejsze – nie powinno się wybierać oprawek na siłę. Musisz się w nich dobrze czuć, dlatego lepiej przymierzyć nawet i kilkadziesiąt okularów, by znaleźć ideał, niż kupić pierwsze lepsze, których będziesz się potem wstydzić.

A teraz przejdźmy do tego, jak dopasować oprawki do kształty twarzy.

 

Oprawki do twarzy okrągłej

W przypadku twarzy okrągłej należałoby pomyśleć o optycznym wyszczupleniu. Taki efekt można osiągnąć przy pomocy oprawek prostokątnych, z ostrymi kątami i z uniesionymi krańcami.

Markowe oprawki korekcyjne

Okulary, choć powinny być dość wąskie, muszą wyróżniać się na twarzy. W tym wypadku warto byłoby również poeksperymentować z oprawkami typu kocie oczy.

 

Okulary dla twarzy owalnej

Jeśli masz owalny kształt twarzy, to sprawa jest o wiele prostsza – większość oprawek będzie Ci pasować. To, na co musisz zwrócić uwagę, to aby nie były zbyt przytłaczające.

Oprawki korekcyjne

 

Trójkątny kształt twarzy, a oprawki

Jeśli masz trójkątny kształt twarzy (często też porównywany do kształtu serca), powinnaś postawić na delikatne okulary o zaokrąglonych kątach. Możesz pozwolić sobie na okrągłe okulary, natomiast unikaj kwadratowych.

Oprawki kocie oczy

Możesz postawić na oprawki typu kocie oczy, jednak nie mogą mieć zbyt spiczastych zakończeń.

 

Okulary do twarzy podłużnej

Wybieraj okrągłe lub kwadratowe oprawki, natomiast unikaj wąskich, prostokątnych. Przymierz modne ostatnimi czasy duże oprawki lub aviatorki.

W tym wypadku dobrze będą wyglądać oprawki z widocznym obrysem u góry oraz z prawie niewidocznym u dołu.

 

Okulary dla twarzy kwadratowej

Tak jak w przypadku twarzy w kształcie serca, musisz unikać okularów o ostrych liniach – powinnaś dążyć do złagodzenia rysów twarzy. Nie muszą to być jednak okrągłe oprawki, wystarczy, jeśli będą mieć zaokrąglone kąty. I pamiętaj, że do tego typu twarzy najlepiej pasują oprawki w mocnych, wyrazistych kolorach.

 

Jak widzisz, wcale nie jest trudno dobrać oprawki. Kieruj się tymi zasadami i przymierzaj jak największą ilość okularów. A jeśli nie jesteś pewna, jak wyglądasz, zrób sobie zdjęcie i zapytaj najbliższych o zdanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>