5 wodnych zabawek do ogrodu

Gorące, upalne letnie dni mogą być zarówno wybawieniem, jak i zmorą każdego. Jednak dla dzieci to czas, kiedy swobodnie mogą bawić się na dworze. Chociaż trzeba pamiętać, że wymagają one wtedy ochłody. Dlatego postanowiłam sprawdzić, co aktualnie można kupić na Sprzedajemy.pl i przedstawiam 5 propozycji wodnych zabawek do ogrodu.

 

  1. Wodny plac zabaw
  2. Zjeżdżalnia wodny ślizg
  3. Basenik 2×1
  4. Park dinozaurów – wodna piaskownica
  5. Pistolet na wodę

 

1. Wodny plac zabaw

Zacznę od czegoś, o czym marzy pewnie każde dziecko (i niejeden dorosły) – wodny plac zabaw. Można go znaleźć w różnych konfiguracjach, a wersja, którą chciałabym zaproponować, posiada zjeżdżalnię, dmuchane zabawki oraz… fontannę wodną! I kosztuje 259 zł, co moim zdaniem jak za taki zestaw jest bardzo korzystną ceną. Sam basen jest płytki, idealny dla kilkulatków. Można też oczywiście znaleźć zarówno mniejsze, jak i większe modele – wystarczy poszukać na Sprzedajemy.pl.

Wodny plac zabaw

 

2. Zjeżdżalnia wodny ślizg

Zjeżdżalnia wodny ślizg to już nieco droższa „zabawka” – kosztuje 499 zł. Jednak jej zaletą jest to, że jest stabilna, bezpieczna, wytrzymuje obciążenie do 50 kg. Większość tego typu ślizgawek jest dmuchanych, przez co cechują się mniejszą trwałością. Powłoka, którą zjeżdżalnia jest pokryta, jest odporna na promienie UV, co sprawia, że kolory nie powinny blaknąć. Trzeba jednak pamiętać o tym, że do ślizgawki należy podłączyć węża ogrodowego, aby zapewnić wodne atrakcje.

Zjeżdżalnia wodna

 

3. Basenik 2×1

Świetnym rozwiązaniem dla najmłodszych byłby basenik 2×1, który można połączyć z piaskownicą. Jest składany, łatwo się go przechowuje. Do jednej części można podłączyć węża ogrodowego, dzięki czemu dostępna jest również fontanna stale zraszająca malucha. Producent proponuje, aby do jednej części wsypać piasek, a do drugiej wodę, aczkolwiek moim zdaniem takie połączenie sprawi, że w wodzie zdumiewająco szybko zaczną pływać spore ilości piasku. Dlatego według mnie lepiej nie korzystać jednocześnie z obu tych rozwiązań. Basenik ten to koszt 146 zł.

Basen i piaskownica

 

4. Park dinozaurów – wodna piaskownica

Ta zabawka nie należy do najtańszych, ponieważ kosztuje 667 zł, aczkolwiek całkowicie skradła moje serce – może to być prezent od całej rodziny. Jest to wodna piaskownica, czyli stół, który wypełnia się wodą. Ponadto w zestawie znajduje się sporo akcesoriów, które sprawiają, że zabawa zamienia się w ekscytującą przygodę.

Wodna piaskownica

 

5. Pistolet na wodę

Moje poprzednie propozycje, choć oryginalne, wymagają posiadania sporo miejsca w ogrodzie, nierzadko wiążą się też z większym wydatkiem. Dlatego na końcu chciałabym wspomnieć o najprostszym i najtańszym pomyśle – pistolecie na wodę. Może nie jest to typowa zabawka ogrodowa, ale pewnie każdy rodzic zgodzi się ze mną, że lepiej byłoby jednak używać jej na dworze. A to wbrew pozorom również całkiem dobry sposób na schłodzenie dzieci podczas szalonej zabawy.

Pistolet na wodę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>