Krzesłko do karmienia – jak wybrać?

Rodzice, którzy zakupili krzesełko do karmienia, często nie wyobrażają już sobie życia bez tego mebla. Na rynku jest jednak dostępnych wiele modeli, które różnią się od siebie możliwościami, funkcjonalnością. Dlatego przedstawiam, na co zwracać uwagę.

 

 

Rodzaje krzesełek do karmienia

Ze względu na swoją konstrukcję, krzesełka do karmienia można podzielić na kilka typów. Najbardziej popularne są te klasyczne – mogą mieć różne funkcjonalności, jednak ich wadą jest to, że zajmują sporo miejsca. W przypadku małych mieszkań lub gdy często podróżujecie, lepiej może sprawdzić się krzesełko składane. W prosty i szybki sposób można je schować po posiłku, łatwiej je przechowywać w ciasnym wnętrzu.

Krzesełko do karmienia

Są też specjalne nadstawki, które przypina się do tradycyjnego krzesła. Są one tańsze, lecz często nie tak wygodne, jak tradycyjne modele. Ostatni rodzaj to krzesełka montowane do blatu. Ze względu na to, że powinny być przytwierdzane jedynie do dużych, stabilnych mebli, nie są one uważane za zbyt praktyczne.

 

Drewniane vs plastikowe krzesełka do karmienia

Na rynku akcesoriów dziecięcych najczęściej można znaleźć drewniane lub plastikowe krzesełka do karmienia. I choć zwykle wydaje nam się, że meble wykonane z drewna będą lepszym rozwiązaniem, w tym wypadku nie jest to tak oczywiste. Choć te krzesełka są w pełni naturalne i lepiej się prezentują, zwykle nie posiadają tak wielu funkcji. Mają m.in. ograniczone możliwości regulacji, są trudniejsze w utrzymywaniu czystości. Oczywiście, wszystko zależy od konkretnego modelu, jednak im bardziej funkcjonalna wersja, tym jest ona droższa. A o jakich cechach mówię? To już znajdziecie w kolejnym punkcie.

Drewniane krzesełko do karmienia

 

Funkcjonalność i bezpieczeństwo krzesełek dla niemowlaka

To tyle, jeśli chodzi o podstawy – teraz mogę przejść do konkretów, czyli na co zwracać uwagę wybierając krzesełko do karmienia. Pierwszym, podstawowym kryterium powinien być wiek maluszka. Niektóre z krzesełek umożliwiają rozłożenie siedziska do pozycji leżącej lub zamocowanie na nim leżaczka – dzięki temu można z nich korzystać od pierwszych miesięcy życia dziecka, potem wystarczy je dopasować do zmieniających się potrzeb.

Ale… żeby było to możliwe, trzeba sprawdzić, jakie są możliwości regulacji mebla. Najlepiej, jeśli można byłoby zmieniać wysokość siedziska, podnóżka, oparcia, a także pozycję oparcia. Im jest tego więcej, tym dłużej krzesełko będzie Wam służyć.

Krzesłko dla dzieci do karmienia

Krzesełka dla dzieci najczęściej wyposażone są w kilkustopniowe pasy bezpieczeństwa, które zapobiegają przypadkowemu wyślizgnięciu się. Dodatkowo mogą być wyposażone w barierki, funkcję tę często spełnia także taca. A gdy już o niej mowa, to warto zastanowić się, czy będzie potrzebna. Najczęściej jest to spore udogodnienie, ponieważ maluszek może dzięki niej samodzielnie jeść posiłek.

Na koniec chciałabym napisać o pokryciu krzesełka. Powinna być możliwość szybkiego ściągnięcia go i wyczyszczenia. Ponadto materiał nie może być śliski, dostępna jest tapicerka z tkanin antypoślizgowych. Muszą być one także oddychające, aby niemowlę nie pociło się nadmiernie podczas karmienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>