5 pomysłów na prezent na baby shower

W Polsce coraz bardziej popularne stają się imprezy baby shower, czyli przyjęcia organizowane z inicjatywy przyjaciółek dla przyszłej mamy. Wtedy też każdy z gości może przynieść swój własny prezent lub kupić coś wspólnie. A co z pewnością będzie trafionym podarkiem? Przedstawiam 5 propozycji, które powinny sprawdzić się… jeśli tylko przyszli rodzice jeszcze tego nie mają.

 

  1. Torba do wózka
  2. Elektroniczna niania
  3. Poduszka do karmienia
  4. Sesja niemowlęca
  5. Voucher do gabinetu kosmetycznego

 

1. Torba do wózka

Jednym z najbardziej praktycznych prezentów jest torba do wózka, choć w tym wypadku trzeba upewnić się, czy przyszli rodzice nie kupili jej w zestawie razem z wózkiem. Jeśli nie, to warto o niej pomyśleć, trzeba tylko zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim musi być wytrzymała – wykonana z mocnego, dobrej jakości materiału, zszyta w sposób precyzyjny. Druga kwestia to funkcjonalność. A co na nią wpływa? Duża liczba kieszonek, przegródek o różnych kształtach, do których można wszystko spokojnie wpakować, nie obawiając się, że przed wyjęciem jakiegokolwiek akcesorium trzeba będzie przekopywać całą torbę.

Lepszym wyborem będą też torby, które posiadają specjalne mocowanie do ramy wózka. Wtedy nie trzeba się martwić, że przez przypadek spadnie. Ponadto warunkiem koniecznym jest regulowany pasek.

Torba do wózka

 

2. Elektroniczna niania

Elektroniczna niania to przydatny gadżet, na który ze względu na koszty wielu rodziców nie może sobie pozwolić. Wtedy baby shower jest idealną okazją, aby im to sprezentować. Podstawową funkcją tego akcesorium jest monitorowanie dziecka znajdującego się w innym pokoju. Dlatego w pierwszej kolejności należy sprawdzić, jaki zasięg ma urządzenie oraz jak działają głośniki. Nianie mogą być urządzeniami audio (przekazują dźwięki) lub audio-video (oprócz głośników taki sprzęt wyposażony jest w kamerę i cyfrowy wyświetlacz obrazu). A jeśli budżet na prezent jest większy, warto pomyśleć o elektronicznej niani z monitorem oddechu.

Elektroniczna niania

 

3. Poduszka do karmienia

Dużym ułatwieniem dla mam są poduszki do karmienia, które pozwalają na wygodniejsze ułożenie niemowlęcia. Na ich temat nie będę się jednak rozpisywać, polecam za to zajrzeć do wpisu o tym, jak wybrać poduszkę do karmienia piersią, gdzie przedstawiam jej zalety oraz polecam konkretne modele.

Poduszka do karmienia

 

4. Sesja niemowlęca

Wspaniałą pamiątkę dla rodziców może być sesja noworodkowa, niemowlęca. Choć wokół nich narosło sporo kontrowersji, w jednym z moich wpisów rozwiewam wątpliwości dotyczące sesji dla dzieci. Tam pisałam m.in. o tym, że maluchy w trakcie robienia zdjęć układane są w wygodnych pozycjach, a wszystko odbywa się w ogrzewanych pomieszczeniach.

Sesja noworodkowa

 

5. Voucher do gabinetu kosmetycznego

Większość poprzednich propozycji związanych było głównie z maleństwem, które dopiero ma się narodzić. A przecież baby shower jest także dla mamy, prawda? Więc można by pomyśleć o prezencie, który byłby tylko dla niej. Może to być voucher do SPA, gabinetu kosmetycznego, fryzjera. Kobiety po urodzeniu często nie mają czasu ani siły na to, by zadbać o siebie, co nierzadko powoduje frustrację. To może być dobrym rozwiązaniem na ten problem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>