Co zrobić z dzieckiem w Sylwestra? Opiekunka, animatorka, co jeszcze?

Zbliża się zabawa sylwestrowa, a Wy nadal nie macie pomysłu na to, jak zaaranżować ten czas dla dzieci? Chcecie wybrać się na bal lub planujecie domówkę i szukacie opieki dla Waszych maluchów? Mam kilka pomysłów na to, co zrobić z dziećmi w sylwestra.

 

 

Pozostawienie dzieci z dziadkami

Najprostsza i najoczywistsza możliwość, to poproszenie dziadków o opiekę nad maluchami. Oni na pewno będą szczęśliwi, że mogą spędzić czas z wnukami, a i dzieci nie powinny narzekać na taki rozwój sytuacji. Szczególnie, jeśli dziadkowie mieszkają w innym mieście i wiązałoby się to z kilkudniową wyprawą oraz zwiedzaniem innych miejsc.

Aby nieco odciążyć dziadków, możecie wspólnie z dziećmi przygotować wcześniej pomysły na gry i zabawy w tę szczególną noc. No i oczywiście musicie zakupić im sztuczne ognie, którymi bezpiecznie będą mogły się bawić, obserwując pokazy fajerwerków.

 

Opiekunka dla dziecka na sylwestra

Druga możliwość to pozostawienie dzieci razem z opiekunką. Najlepiej taką, która jest z polecenia lub z którą już wcześniej współpracowaliście. Możecie też poszukać wśród ogłoszeń dla niań, aczkolwiek nie warto tego zostawiać na ostatnią chwilę, bo wszystkie mogą już być zajęte. To najlepsza opcja dla tych, którzy spędzają tę noc na zorganizowanej zabawie, a nie mogą podrzucić maluchów dziadkom.

Zanim jednak zatrudnicie nieznaną sobie opiekunkę, przeprowadźcie z nią rozmowę, poproście o referencje. Zwykle w ten sposób dorabiają studentki lub starsze panie.

Opiekunka z dziećmi

 

Animatorki dla dzieci

A co, gdy planujecie domówkę, na którą zapraszacie przyjaciół posiadających własne dzieci? Zamiast szukać innych opcji, możecie wspólnie zrzucić się na… animatorów zabaw, którzy przyjdą do Waszego domu i będą zajmować się maluchami w wyznaczonym do tego pokoju. Dzięki temu Wy nie będziecie musieli martwić się o to, co się z nimi dzieje, a dzieci będą miały zapewnioną moc rozrywek. Szczególnie, że tacy animatorzy często do pracy przyjeżdżają z własnym „sprzętem”, który stanowi doskonałą atrakcję dla najmłodszych.

Animacje dla dzieci

 

Sylwester dla dzieci

Stosunkowo nowym, ale za to cieszącym się coraz większym zainteresowaniem rozwiązaniem jest zorganizowany sylwester dla dzieci. Takie zabawy przygotowywane są w przedszkolach, centrach rozrywki czy w prywatnych placówkach. Zapewniane jest jedzenie, zabawy z maluchami w podobnym wieku oraz inne atrakcje. Dziećmi zajmują się też doświadczone opiekunki, więc można być spokojnym o ich bezpieczeństwo. Jedynym ograniczeniem może być konieczność odebrania maluchów o określonej porze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>