Top 5 drewnianych zabawek na mikołajki

Prezenty na mikołajki zwykle nie są duże, mogą to być drobiazgi, z których maluch i tak będzie się cieszył. Tylko czy jest sens kupowania kolejnego plastikowego samochodziku, z którego szybko zaczną odpadać kolejne części? No właśnie… Dlatego warto pomyśleć o drewnianych zabawkach, które są trwałe, naturalne i bezpieczne. Mam dla Was z tej okazji 5 pomysłów na prezent dla dziecka.

 

  1. Drewniana zjeżdżalnia dla samochodów
  2. Labirynt owieczka
  3. Drewniany krokodyl do ciągnięcia
  4. Kolejka dla dzieci
  5. Domek edukacyjny

 

1. Drewniana zjeżdżalnia dla samochodów

Pierwszą propozycją jest drewniana zjeżdżalnia dla samochodów, którą mogą się bawić dzieci od osiemnastego miesiąca życia. Zabawka ta składa się z czterech poziomów zjeżdżalni oraz czterech samochodzików – wszystkie są w innych kolorach. Rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, uczy kształtów i kolorów. I co ważne, pomalowana jest nietoksycznymi farbkami.

Drewniana zabawka

 

2. Labirynt owieczka

Drugim pomysłem dla najmłodszych jest labirynt-owieczka, który posiada metalowe pręciki, a na nich umieszczone drewniane, różnokolorowe kółeczka, która można przekładać. Dodatkowo owieczka może jeździć po podłodze, dzięki czemu zabawa nią jest łatwiejsza. To dobry sposób na rozwój zdolności manualnych.

Owieczka zabawka z drewna

 

3. Drewniany krokodyl do ciągnięcia

Kilkulatki uwielbiają zabawki, które można za sobą ciągnąć, dlatego drewniany krokodyl powinien im się spodobać. Co więcej, można zabierać go na spacery po ogrodzie, trzeba tylko potem pamiętać, żeby wyczyścić kółka.

Krokodyl do ciągnięcia

 

4. Kolejka dla dzieci

Drewniana kolejka dla dzieci jest już zabawką droższą, dlatego może być wspólnym prezentem dla rodzeństwa na mikołajki. Dzięki temu, że składa się z wielu elementów, można ją przebudowywać, ciągle tworzyć na nowo. Uczy kreatywności, logicznego myślenia (niektóre elementy pasują do siebie tylko w ściśle określonych konfiguracjach) oraz rozwija zdolności manualne. Już samo składanie kolejki jest świetną zabawą na wiele godzin, a możliwość późniejszego jeżdżenia różnorakimi pojazdami tylko zwiększa jej atrakcyjność.

Drewniana kolejka

 

5. Domek edukacyjny

Taki domek wykonany z drewna bukowego niepostrzeżenie uczy kształtów, kolorów i liczb. Do tego wspomaga rozwój zdolności manualnych, ponieważ włożenie odpowiednich elementów do otworów wcale nie jest taką prostą sprawą. Dlatego jeśli szukasz pomysłu na prezent dla najmłodszych, to może być strzał w dziesiątkę.

Drewniany domek edukacyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>