Gdzie wyjechać w ferie zimowe? Terminy ferii zimowych w 2019 roku

Już w poniedziałek ferie zimowe rozpoczynają uczniowie z kilku województw. A że pogoda w tym sezonie dopisuje, sprawdźcie gdzie warto wyjechać, a jakie rejony lepiej omijać.

 

 

Terminy ferii zimowych w 2019 roku

Dla porządku zacznę od podstawowej kwestii, czyli od tego, jakie są tegoroczne terminy ferii zimowych dla poszczególnych województw. Najwcześniej, bo już od jutra, wolne od szkoły mają dzieci z województwa małopolskiego, wielkopolskiego, świętokrzyskiego, lubuskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Wolnością cieszyć będą mogły się do 27 stycznia.

Od 21 stycznia do 3 lutego trwają ferie zimowe dla uczniów ze szkół w województwie podlaskim oraz warmińsko-mazurskim. Tydzień później, bo 28 stycznia, wyjazdy organizować mogą rodziny z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Dla nich ferie będą trwać do 10 lutego.

Najdłużej muszą czekać dzieci z województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Dla nich zimowa zabawa rozpocznie się 11 lutego, a zakończy 24 lutego.

 

Ferie zimowe w górach

Najpopularniejszym i najbardziej oczywistym wyborem są polskie góry. Co prawda nie ma w tym nic zaskakującego, ale w tym roku tym bardziej warto się tam wybrać, bo na brak śniegu nie można narzekać. Oczywiście to doskonała okazja do tego, aby nauczyć najmłodszych (a może też i ich rodziców?) jazdy na snowboardzie lub na nartach. Zimowe szaleństwa na stokach powinny spodobać się każdemu!

Wypożyczalnia nart

Trzeba tylko uważać podczas wyboru lokalizacji. Jeśli maluchy są początkujące, trzeba sprawdzać długość oraz kąt nachylenia stoku. Trasy zwykle oznaczane są też kolorami. Najłatwiejsze są te niebieskie, najtrudniejsze – czarne. Pośrodku są trasy czerwone. Gdy jeździcie na snowboardzie, lepsze będą też stoki, na które można wjechać kolejką. Nauka wjeżdżania na desce orczykiem może zakończyć się frustracją i zmarnowanym czasem.

I choć najbardziej popularne są okolice Zakopanego, weźcie też pod uwagę, że to jedno z najbardziej zatłoczonych miast, do którego dojazd w korkach może potrwać nawet kilka godzin! Alternatywą może być śląska Wisła, Szczyrk czy Krynica Górska w małopolskim.

Problemem mogą natomiast okazać się miejsca noclegowe, które na ten okres zwykle rezerwowane są z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Pamiętajcie, że na sprzedajemy.pl znajdziecie kategorię wakacje i podróże, gdzie dostępnych jest wiele ofert.

Noclegi w górach

 

Zimowy wyjazd nad morze

Jeśli sporty zimowe nie stanowią dla Was i dla dzieci żadnej atrakcji, możecie wybrać się nad morze. W tym okresie jest tam spokojnie, nie ma zbyt wielu turystów. A pomimo tego nadmorskie miasteczka oferują wiele innych rozrywek. Można wybrać się z dziećmi do akwarium w Gdyni. Niedaleko, w Gdańsku, funkcjonuje Park Naukowo-Technologiczny, w którym zorganizowano wiele wystaw dla najmłodszych. W tym miejscu mogą one przeprowadzić różne eksperymenty. A żal spowodowany brakiem kąpieli w morzu z pewnością zmniejszy wizyta w jednym z licznych aquaparków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>