Jak zrobić dynię na Halloween?

Dla dzieci zbliżające się Halloween to świetna, pełna emocji zabawa. Upiorne kostiumy, straszne przekąski i zbieranie cukierków sprawiają, że ta noc generuje niezapomniane wrażenia. Tylko w tym natłoku pomysłów nie można zapomnieć o podstawowej dekoracji, bez której Halloween nie może się udać – strasznej dyni. A jak ją przygotować?

 

 

Co jest potrzebne do przygotowania dyni na Halloween?

Przygotowanie dyni na Halloween zawsze powinno odbywać się pod opieką rodziców. Aby ją wydrążyć, konieczne będzie użycie ostrych noży, a nikt z odrobiną wyobraźni nie powierzy tego zadania dzieciom, prawda?

A gdy mamy już za sobą to drobne ostrzeżenie, mogę napisać, co będzie potrzebne do przygotowania lampionu. Potrzebujecie oczywiście głównej bohaterki, czyli dyni. Im większej, tym lepiej, chociaż jeśli macie zamiar przygotowywać kilka świeczników, możecie wybrać mniejsze modele.

Oprócz tego potrzebny będzie mazak lub długopis, duży nóż kuchenny, nożyk do owoców, łyżka oraz świeczka. A teraz pokażę, jak się zabrać do pracy.

Dynia

 

Jak zrobić lampion z dyni? Instrukcja krok po kroku

Na początku pamiętajcie, że dynia nie musi być idealnie okrągła, równa. To od Was zależy, jaki powinna mieć kształt.

Pierwszym krokiem do przygotowania lampionu jest odcięcie otworu, który powinien znajdować się przy łodydze. Możecie sobie obrysować koło wokół niej, jeśli tak będzie Wam łatwiej. Pamiętajcie, że otwór musi być na tyle duży, aby zmieścić w nim rękę (lub rączkę, bo do następnego etapu możecie już zaangażować maluchy).

Gdy czubek jest odcięty, odstawcie go na bok – nie można go wyrzucić oczywiście. A teraz trzeba wydrążyć przy pomocy łyżki środek dyni. Jeśli chcecie postępować zgodnie z zasadą „zero waste”, możecie wyzbierać wszystkie pestki dyni, które następnie wystarczy wysuszyć (najlepiej w piekarniku). Dzięki temu nic się nie zmarnuje.

Kolejnym krokiem jest narysowanie wzoru oczu, nosa, ust. I to powinien być obowiązek Waszych dzieci – niech poniesie ich fantazja, to w końcu z myślą o nich tworzycie dyniowe lampiony. Do tego najlepiej jest użyć czarnego mazaka lub grubszego długopisu – linie muszą być dobrze widoczne.

Na koniec nie pozostaje nic innego jak wyciąć otwory według wzoru i to już należy do Was. Musicie być ostrożni, aby nie zniszczyć starannego projektu maluchów. A gdy całość jest gotowa, do środka wystarczy włożyć niedużą świeczkę lub podgrzewacz i nałożyć na Waszego potwora „czapkę” z łodygą. Niech straszy wieczorami…

 

Dekoracje na Halloween

Jedynym minusem lampionu z dyni jest to, że jest dość nietrwały – na pewno nie uda Wam się go przechować do przyszłego roku. Ale możecie zakupić kilka niedrogich dekoracji. Niech będą to girlandy z czaszek lub balony z duszkami. W zeszłym tygodniu na blogu Moda i Styl opublikowałam wpis o 7 dodatkach do wnętrz na Halloween – mam nadzieję, że uda Wam się nim zainspirować.

Lampion dynia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>