3 filmy dla dzieci do obejrzenia we wrześniu

Początek roku szkolnego za nami, lecz zanim nauka rozpocznie się „na poważnie”, warto dzieciakom osłodzić ostatnie dni „wolności”, bo potem czekają je już tylko zadania domowe, sprawdziany i odpytywania. Obowiązkowo, korzystając ze słonecznych dni, należy zabrać je na porządne lody i… do kina! Bo nowości dla najmłodszych we wrześniu nie brakuje. Co warto obejrzeć?

Bilet do kina

 

  1. Patryk
  2. Krzysiu, gdzie jesteś?
  3. Iniemamocni 2
  4. Hotel Transylwania 3

 

1. Patryk

Zacznę od propozycji, która w kinach jest już właściwie od sierpnia, dlatego musicie się pośpieszyć. To familijno-przygodowy film „Patryk”, w którym w główną rolę wcielił się… uroczy mops! Oprócz Patryka jest jeszcze poukładana Sara oraz przystojny weterynarz. Dobrze się zapowiada, prawda? Muszę jednak zaznaczyć, że na tę komedię można zabrać dzieci od 7 roku życia. A czy warto? Sami oceńcie po zwiastunie. No i może pomimo niesfornego charakteru psiaka, może sami zastanowicie się nad adopcją zwierzaka?

 

2. Krzysiu, gdzie jesteś?

„Krzysiu, gdzie jesteś” to film Disneya, który opowiada o problemach dorosłego Krzysia, w rolę którego wcielił się genialny Ewan McGregor. Dorosły „chłopcu”, który założył już rodzinę i nie wie jak poradzić sobie w pracy, nagle spotyka dawnego przyjaciela… Kubusia Puchatka, który również jest w tarapatach – zgubił się i nie wie, gdzie są Prosiaczek, Osiołek i pozostałe zwierzątka ze Stumilowego Lasu. A kto komu tak naprawdę pomaga? To się dopiero okaże. A najważniejsze jest to, że Krzyś nie zapomniał o złożonej w dzieciństwie tajemnicy, że nigdy nie zapomni o swoich przyjaciołach.

Ewan McGregor oraz filozoficzne sentencje wygłaszane przez Kubusia Puchatka to gwarancja sukcesu. Osobiście zastrzeżenia mam jedynie do kreacji zwierzątek, które przypominają wytarmoszone maskotki, a nie postaci znane z animowanej bajki Disneya. Choć muszę przyznać, że ten zabieg dodaje „realizmu”, który od razu powinien wciągnąć dzieci w ten cudowny świat. I ich rodziców także. Ponadto to dobry moment na to, by odświeżyć pamięć o twórczości A.A. Milne.

 

Iniemamocni 2

Kto pamięta bohaterską rodzinę Iniemamocnych? Tym razem głowa rodziny zajmuje się dziećmi, a jego żona, Elastyna, rozpracowuje groźną grupę przestępczą. Czy taka praca w pojedynkę ma sens? Szybko okazuje się, że cała rodzina musi znowu się zjednoczyć, aby uratować świat. Do walki będą musieli stanąć także inni superbohaterowie. Czy im się powiedzie? Tego dowiecie się z najnowszej części Iniemamocnych. A jeśli Wasze dzieci jeszcze nie widziały pierwszej, mają ostatnią szansę, by to nadrobić.

 

4. Hotel Transylwania 3

Miały być trzy filmy, a są cztery. Pomyłka? Nie do końca, ponieważ premiera „Hotelu Transylwania 3″ odbędzie się dopiero w październiku, a ja przecież piszę o propozycjach na wrzesień. Nie mogłam jednak pominąć tej animacji, ponieważ to mój osobisty faworyt, na który, nie ukrywam, czekam z niecierpliwością. A skoro ja, to pewnie Wasze dzieci tym bardziej. O czym będzie opowiadać kolejna część przygód zwariowanej, wampirzej rodzinki? O… egzotycznych wakacjach! Co w tym interesującego, zapytacie? Otóż nie obędzie się bez problemów – Drac zakocha się w tajemniczej pani kapitan statku, która skrywa niebezpieczny sekret.

Jeśli Wasze maluchy polubiły poprzednie części Hotelu Transylwania, to powinna to być Wasza obowiązkowa, jesienna pozycja filmowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>