Praca dla dzieci i nastolatków: hostessy, modele, aktorzy

Często rodzice, widząc potencjał w swoich dzieciach, zabierają je na castingi do różnych agencji zatrudniających modeli, aktorów, hostessy. Z czym wiąże się taka praca? I na co uważać, szukając ofert pracy dla najmłodszych?

 

 

Hostessy i hości – praca dla nastolatków

Zacznę od najpopularniejszego rodzaju pracy dla nastolatków, o którym zresztą już wspominałam w jednym z moich poprzednich wpisów. Mowa oczywiście o stanowisku hostessy/hosta. Na czym ta praca polega? Zwykle na prezentowaniu usługi/produktu danej firmy. Aby dostać zlecenie, należy nawiązać współpracę z wybraną agencją hostess. Zwykle nie zatrudniają one dzieci poniżej 16 roku życia, gdyż praca ta często wiąże się z wielogodzinnym staniem przy stoisku reklamowym.

To dobry sposób na to, aby dodatkowo zarobić. Szczególnie, że takie akcje marketingowe i tak zwykle odbywają się w weekendy lub w godzinach popołudniowych. Ważne jest jednak, aby każdorazowo podpisać umowę zlecenie/o dzieło. Bez tego trudno będzie domagać się wynagrodzenia, gdy agencja okaże się nieuczciwa.

 

Casting dla dzieci do reklam, seriali, filmów

Znacznie trudniej jest rozpocząć prace jako aktor. Wiąże się to również z bardzo dużym obciążeniem dla dziecka, które musi spędzać kilka godzin dziennie na planie, uczyć się swoich ról. Oczywiście, nad ich bezpieczeństwem i wygodą zwykle czuwa cały sztab pracowników, a i starsi aktorzy wykazują się zrozumieniem i empatią.

Trzeba jednak cały czas pamiętać, że to niełatwe zadanie. Jaką mam wskazówkę dla rodziców? Na początku warto być z najmłodszymi na planie. Wspierać je, zobaczyć, jak się zachowują. Castingi i próby nigdy nie powinny się też odbywać kosztem szkoły. I co najważniejsze – Wasze dziecko powinno to kochać, kariera aktora nie może być wyłącznie Waszym marzeniem.

Przebrane dziecko

 

Praca dzieci w modelingu

Również i w modelingu poszukiwane są dzieci, które uczestniczą w kampaniach reklamowych, a ich zdjęcie widoczne jest na stronach produktowych różnych firm. I w tym wypadku trzeba przez cały czas sprawować nadzór nad maluchami, wybierać tylko sprawdzone agencje. Należy też stale pamiętać, że od dzieci na sesjach zdjęciowych wymaga się dyscypliny, umiejętności pokazania konkretnych emocji na zawołanie – nie każdy maluch będzie to potrafił, może to dla niego być zbyt dużym stresem. Dlatego nigdy nie wolno zmuszać do tego kilkulatków, aby spełnić swoje ambicje czy zarobić na tym pieniądze.

Dziecko model

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>