Jakie zajęcia sportowe wybrać dla dzieci?

Czas szalonych zabaw i spontanicznych aktywności na dworze się skończył. A wraz z końcem lata chęć do uprawiania sportów się zmniejszyła, za to dzieci częściej długie, jesienne i zimowe wieczory przesiadują przed konsolą. Są jednak sposoby na to, aby nawet w tym okresie je zaktywizować. Tylko jak?

 

 

Pływanie

To, co od razu przychodzi na myśl, to pływanie. Jeśli tylko dziecko nie odczuwa panicznego strachu przed wodą, będzie to też dla niego wspaniała atrakcja, dlatego zachęcenie go do regularnych zajęć nie powinno stanowić problemu. Dodatkowym plusem jest to, że pływanie angażuje wszystkie mięśnie w organizmie, wzmacnia serce, jest też jednym z bezpieczniejszych sportów – oczywiście jeśli odbywa się pod czujnym okiem ratownika czy instruktora.

Jesienią i zimą może pojawić się tylko jeden problem – gdy na dworze jest chłodno, nietrudno o przeziębienie. Dlatego po każdej sesji basenowej trzeba pamiętać o tym, żeby maluch dokładnie wysuszył włosy i obowiązkowo założył czapkę.

Nauka pływania

 

Taniec

Najmłodsze dzieci tańczą z przyjemnością, bez skrępowania, często okazując tym samym swoją radość. Rodzice, choć zachwyceni tym widokiem, często zapominają, że taniec poprawia elastyczność ciała, zwiększa zakres ruchu, wytrzymałość i siłę. Dlatego niezależnie od wieku, warto pomyśleć nad taką aktywnością. I niekoniecznie musi to być taniec towarzyski, balet czy inny, bardziej popularny rodzaj. Także i chłopcy powinni się w tym odnaleźć, nie można im tylko narzucać kierunku.

 

Sztuki walki

Idealną aktywnością dla najmłodszych są też… sztuki walki! Wbrew pozorom takie zajęcia nie pobudzają do agresji, lecz uczą samokontroli, poczucia własnej wartości oraz szacunku do przeciwnika. Przy czym każde zajęcia mają charakter nie tylko sportowy, ale też emocjonalny. A wybór sztuk walki jest naprawdę spory, począwszy od popularnego karate lub kung fu, czy kończąc na taekwondo.

Kimono do karate dla dzieci

 

Łyżwy

Ze względu na to, że sezon zimowy coraz bardziej się zbliża, nie można nie wspomnieć o łyżwach. W ich wypadku plusem jest to, że rola rodziców nie musi ograniczać się do przywożenia i odbierania dzieci z zajęć – mogą z nimi aktywnie uczestniczyć, razem bawić się na lodowiskach otwartych lub zamkniętych. I żeby nie było wymówek, zajrzyjcie do mojego wpisu o tym, jak wybrać łyżwy dla dziecka.

Łyżwy dla dzieci

 

Narty i snowboard

Teraz jest również idealny czas, aby podjąć naukę jazdy na nartach lub snowboardzie – na początku z instruktorem sportu, dzięki któremu pierwsze chwile na stoku będą bezpieczne. Lecz zanim Wasze dzieci pokochają tę aktywność, nie kupujcie im sprzętu, lecz wypożyczcie go – jest on dość kosztowny i lepiej, aby nie były to pieniądze wyrzucone w błoto. A gdy już się zdecydujecie – zachęcam do zapoznania się z wpisem dotyczącym tego, jak skompletować sprzęt narciarski dla dzieci.

Szkoła narciarska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>