Plakaty do pokoju dziecięcego – sposoby na aranżację ścian

Jesteście na etapie aranżacji pokoju dziecięcego? A może chcecie zmienić coś w wystroju wnętrz? Jednym z najlepszym sposobów na aranżację ścian w pokoju dziecka są plakaty. Zobaczcie, czym warto się zainspirować.

 

 

Rodzaje plakatów do pokoju dziecięcego

Plakaty do pokoju dziecięcego mogą mieć bardzo różną formę – wybór jest tak szeroki, że bez problemu dostosujecie obrazek do wieku i zainteresowań maluszka. W ostatnich latach popularnością cieszą się plakaty z rysunkami uśmiechniętych zwierzątek czy przyjaznych stworków. Cechą charakterystyczną tych plakatów jest to, że są utrzymane w pastelowej, dość minimalistycznej kolorystyce oraz sprawiają wrażenie ręcznie malowanych.

Aranżacja z plakatami

Obrazki mogą przedstawiać też superbohaterów czy ulubione postaci z bajki – to niedrogi sposób na to, aby dopasowywać pokój do szybko zmieniających się pasji dorastającego kilkulatka. Wczoraj „na tapecie” była Elsa, jutro będzie kolejna postać z bajki – żaden problem, wystarczy wymienić obrazek.

Plakat do pokoju dziecięcego

Kolejny typ plakatów to wersje z napisami. Mogą być zabawne, motywujące lub spełniać wyłącznie funkcję dekoracyjną. Ich odmianą są plakaty edukacyjne (uwaga, ich nazewnictwo właśnie zostało przeze mnie wymyślone) – to wszystkie obrazki przedstawiające literki, cyferki, wierszyki. One zachęcają maluchy do nieustannego poznawania nowych rzeczy.

 

Jak zaaranżować ściany plakatami?

A jak zaaranżować ścianę? To akurat bardzo proste. Większość plakatów dla dzieci można kupić wraz z ramkami, są więc od razu gotowe do powieszenia. Teraz już tylko wystarczy znaleźć kawałek pustej przestrzeni i zabierać się do dzieła. Rozmieszczenie obrazków nie powinno być jednak przypadkowe – najlepiej wyglądają, gdy umieszczone są grupowo, np. po 3. Wtedy trzeba pamiętać, aby rysunki były utrzymane w tej samej stylistyce.

Zestaw plakatów

Plakaty można też… postawić! Na komodzie, szafce nocnej, biurku. To dobre rozwiązanie dla osób, które wynajmują mieszkania i nie mogą sobie pozwolić na robienie dziur w ścianach.

 

Plakaty do samodzielnego wydruku

Choć gotowe plakaty nie są drogie, można też wydrukować je samodzielnie. W internecie znajdziecie obrazki, które są w tym celu stworzone, posiadają odpowiedni format i najczęściej ich pobranie jest bezpłatne. Co prawda, jakość obrazka będzie uzależniona od jakości Waszej drukarki, jednak ten sposób sprawdzi się, gdy lubicie często zmieniać coś we wnętrzu. Tylko pamiętajcie, aby kupić ramki o odpowiednich rozmiarach.

Plakat z Pandą dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>