Jak wybrać nocleg przyjazny dzieciom? Gdzie szukać ofert noclegów na wakacje?

Jeśli wybieracie się całą rodziną na wakacje, musicie starannie wybrać hotel, pensjonat czy ośrodek z domkami. Dlaczego? Ponieważ są miejsca, które nastawione są na wypoczynek z dziećmi i zapewniają im moc atrakcji. Sprawdźcie, jak wybrać i gdzie szukać noclegów przyjaznych dzieciom.

 

 

Noclegi przyjazne dzieciom – czym się wyróżniają?

Na początku warto określić, czym właściwie charakteryzują się noclegi przyjazne dzieciom. Są to pensjonaty czy hotele, które dodatkowo zapewniają rozrywkę i bezpieczeństwo najmłodszych. W jaki sposób? Tworząc rozbudowane place zabaw, sale z książkami, sprzętem wideo oraz grami planszowymi czy inne atrakcje. W niektórych ośrodkach zatrudniane są też opiekunki i animatorzy, którzy w określonym czasie zajmują się grupą maluchów, by ich rodzice mogli w spokoju odpocząć.

Plac zabaw w pensjonacie

Takie miejsca noclegowe najczęściej zlokalizowane są z dala od głównych dróg, posiadają duże ogrody, w których można biegać i bawić się. Nierzadko znajdują się w środku lasu, na starannie ogrodzonym terenie. Co więcej, są też przystosowane do tego, by przyjmować całe rodziny z dziećmi. W jaki sposób? Posiadają pomieszczenia bez progów, szerokie windy umożliwiające komfortową jazdę z wózkiem oraz podjazdy.

Często istnieje też możliwość wypożyczenia rowerów dla dorosłych oraz dla dzieci, aby móc wspólnie odbywać rodzinne przejażdżki.

 

Wyposażenie rodzinnych pensjonatów

Wyposażenie rodzinnych pensjonatów często różni się od ich bardziej „uniwersalnych” odpowiedników. W pokojach znajdują się turystyczne łóżeczka z materacami, nakładki sedesowe, wanienki do kąpieli, krzesełka do karmienia czy nawet nianie elektroniczne. Nie wszystko oczywiście jest dostępne w podstawowym wyposażeniu, można jednak zgłosić chęć ich wypożyczenia – bezpłatnie lub za dodatkową, niewielką opłatą. Dzięki temu rodzice nie muszą podróżować ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami.

Zabawki w pensjonacie

Najczęściej noclegi te mają również postać rodzinnych apartamentów, z własną łazienką, aneksem kuchennym do przygotowywania i/lub podgrzewania potraw oraz osobnymi pokojami dla rodziców i dla dzieci. Dzięki temu wypoczynek może odbywać się w komfortowych warunkach.

 

Gdzie szukać wakacyjnych ofert noclegów?

Nie każdy wie, że na Sprzedajemy dostępne są oferty noclegowe. Aby je przejrzeć, należy w kategorii „Usługi” zapoznać się z podkategorią „Wakacje i podróże” lub skorzystać z tego linka: https://sprzedajemy.pl/uslugi/wakacje-i-podroze. Znajdziecie tu ogłoszenia zarówno z apartamentami dla całych rodzin, jak i oferty połkolonii/koloni/obozów dla dzieci.

Pokoje nad morzem z basenem

Ważne jest, aby szukając pensjonatów przyjaznych dzieciom określić lokalizację – województwo lub, uściślając, miasto. Warto też zadzwonić pod numer podany w ofercie i dopytać, czy w ośrodku znajdują się opisane przeze mnie udogodnienia.

 

A Wy już macie zaplanowane wakacje z dziećmi? Jakie noclegi polecacie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>