Jak wybrać nosidełko turystyczne? Podróżowanie z dziećmi

Posiadając dziecko nie musicie rezygnować z ulubionych aktywności – także chodzenia po górach. Wystarczy jedynie wybrać odpowiednie nosidełko turystyczne, które nie będzie dla Was zbyt dużym obciążeniem, a maluchowi zapewni przygody życia. Na co zwracać uwagę kupując nosidełko w góry dla dziecka?

 

 

Nosidełko turystyczne – na co zwracać uwagę podczas zakupów?

Na co należy w pierwszej kolejności zwracać uwagę podczas zakupu nosidełka turystycznego? Na wagę. Trzeba wziąć pod uwagę, że waga stelaża to ok. 3 kg, do tego dochodzi waga dziecka oraz bagaż – obecnie większość produkowanych nosideł jest wyposażonych w komory, do których można schować najpotrzebniejsze rzeczy.

Następnie należy sprawdzić, czy są przewiewne – szczególnie latem jest to ważne zarówno ze względu na komfort niosącego rodzica, jak i dziecka. Zimą wadą tego rozwiązania jest to, że dziecko szybciej będzie się wychładzać, trzeba wtedy zadbać o dodatkowe warstwy ubrań.

Nosidełko turystyczne

Nosidełko turystyczne trzeba też „przymierzyć”. Zobaczyć, czy pasuje do rozstawu ramion osoby, która będzie je nosić oraz czy pas biodrowy leży w odpowiednim miejscu, jest dobrze naciągnięty. Jeśli natomiast kupujesz nosidło przez internet, np. na Sprzedajemy.pl, umów się ze sprzedającym na jego oglądanie przed zakupem – dzięki temu unikniesz niepotrzebnych zwrotów. A co z dzieckiem? Stelaż powinien posiadać regulację siedziska oraz pasów. Gdy maluch podrośnie, będzie można zmienić wysokość siedziska, zamiast kupować nowe nosidełko.

Większość nosideł posiada podpórkę dla stóp, dzięki której nogi malucha nie zwisają bezwładnie. Jednak nie wszystkie modele są w nie wyposażone, dlatego również i to należy sprawdzić przed zakupem.

Na koniec zobaczcie, jakie nosidło posiada ograniczenia wagowe – im jest ono większe, tym dłużej posłuży Wam ten sprzęt turystyczny. Szczególnie jeśli jest wytrzymały oraz stabilny.

Nosidło turystyczne dla dzieci

 

Nosidełka turystyczne, a ergonomiczne – co wybrać?

Nosidełko ergonomiczne na potrzeby tego wpisu nazwę „zwykłymi” – opisywałam je tu: http://blog.sprzedajemy.pl/dziecko/2399/jak-wybrac-nosidelka-dla-dzieci/. Czy można je zabrać w góry? Czym się różnią od nosideł turystycznych? Zaraz wszystko wyjaśnię.

Zacznę jednak od różnic – nosidło ergonomiczne jest lżejsze, umożliwia umieszczenie go zarówno na przodzie, jak i na plecach. Ze względu na to, że w takim nosidełko dziecko jest „przyklejone” do rodzica, w letnie dni obojgu podróżującym może być zbyt gorąco. Trudniej jest też zabezpieczyć dziecko przed słońcem, wiatrem i deszczem. Za to nosidła ergonomiczne posiadają zabezpieczenie główki przed opadaniem na różne strony, czego nie ma wersjach turystycznych.

Czy warto je kupować? Tak, ale tylko w określonych przypadkach. Przede wszystkim w sytuacji, gdy maluch jeszcze nie potrafi siedzieć – wtedy używanie turystycznego nosidła jest wykluczone. Jest też dobrym wyborem, jeśli planujecie proste, kilkugodzinne trasy. Ponadto przyda się podczas codziennych wycieczek i spacerów. To tak naprawdę wszechstronny sprzęt, który sprawdza się w pierwszych miesiącach życia. A gdy Wasze dziecko podrośnie, czas będzie przerzucić się na nosidełko turystyczne. Kiedy może to nastąpić?

 

Jak zacząć podróżować z dziećmi w nosidle?

Na początku jeszcze raz podkreślę, że w nosidełku turystycznym mogą przebywać wyłącznie dzieci, które potrafią samodzielnie utrzymać główkę oraz siedzieć. Najczęściej producenci przeznaczają je dla dzieci od 6 miesiąca życia, w praktyce jednak zwykle jest to jeszcze za wcześnie.

A jak rozpocząć podróżowanie z nosiłem? Małymi krokami. Oznacza to, że nie planujcie od razu całodniowej trasy. Zobaczcie, jak zachowuje się maluch nawet podczas kilkunastominutowego spaceru – czy jest mu wygodnie, nie marudzi… Stopniowo zaczynajcie wydłużać czas, który dziecko spędza w nosidełku.

A jak już wybierzecie się w dłuższą trasę, kontrolujcie, czy maluch nie zasnął. Wtedy najczęściej trzeba będzie nieustannie poprawiać jego pozycję, ponieważ tak jak zostało to już wspomniane, stelaż nie posiada zabezpieczenia główki przed opadaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>