Zegarki z lokalizatorem dla dzieci – HIT czy KIT?

Coraz częściej rodzice decydują się na zakup swoim maluchom zegarków z lokalizatorem. Dzięki nim, mogą stale kontrolować, gdzie znajduje się dziecko i tym samym dbać o jego bezpieczeństwo. Czy to rzeczywiście taki HIT? A może to zbędny wydatek?

 

 

Smartwatch dla dziecka

Czym charakteryzują się smartwatche dla dzieci? Przede wszystkim posiadają wbudowany nadajnik GPS – wystarczy zainstalować na swoim telefonie aplikację, by móc stale kontrolować, gdzie jest maluch. Najczęściej takie zegarki wyposażone są również w alarmy pełniące rolę budzika lub „przypominacza” o różnych wydarzeniach. Nowoczesne, nieco droższe modele, mogą mieć także funkcję dzwonienia – to pozwala być w stałym kontakcie ze swoim dzieckiem.

Ponadto zegarek z lokalizatorem może mierzyć puls, posiadać licznik kroków, kompas, żyroskop, a także kalendarz-organizer.

Smartwach dla dzieci

 

Zalety zegarków z lokalizatorem

Najprostsze modele zegarków z lokalizatorów mogą mieć postać gumowych, wodoodpornych bransoletek (przypominają zegarki sportowe do mierzenia pulsu) lub klasycznych zegarków z opaską – najczęściej posiadają wtedy wyświetlacz, który umożliwia korzystanie z bardziej wyspecjalizowanych funkcji. Dzięki temu, że maluch cały czas ma zegarek na ręce, nie zgubi go, ani też nie zapomni zabrać z domu, co Wam oszczędza wiele zmartwień. Ale to nie jedyna z jego korzyści.

Zegarek z funkcją dzwonienia doskonale zastępuje telefon, szczególnie w przypadku najmłodszych dzieci. Jest także mniej podatny na zniszczenia. Lecz co najważniejsze – w okresie wakacyjnym, gdy dzieci całe dnie biegają po dworze, rodzic może stale sprawdzać, czy nie oddala się za bardzo od domu. A podczas wycieczek? Zmniejsza się ryzyko zgubienia malucha – większość nadajników GPS jest bardzo dokładnych, dlatego zalkalizowanie zguby nie powinno być trudne.

Zegarek z lokalizatorem dla dzieci

 

Ceny zegarków z nadajnikiem GPS

Ceny nowoczesnych, wyposażonych w wiele funkcji smartwatchów dla dzieci zaczynają się od 100 zł – to naprawdę niewiele, jeśli pomyśli się o bezpieczeństwie najmłodszych. Droższe modele kosztują ok. 200-250 zł i pozwalają m.in. na wyznaczanie stref, w których maluch może przebywać. Co się stanie, gdy Wasze pociecha się od nich oddali? Dostaniecie od razu powiadomienie na telefon.

 

Niektórzy uważają, że takie zegarki umożliwiają nadmierną kontrolę rodzicom. Jednak zarówno podczas rodzinnych wczasów, krótkich wycieczek, jak i zabaw na dworze, warto wiedzieć, gdzie dokładnie znajduje się dziecko. Dlatego według mnie jest to zdecydowanie HIT i zamiast drogich prezentów, warto maluchom sprawić taki zegarek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>