Termofor dla dzieci – czy warto kupować? Sposoby na kolkę niemowlęcą

Na rynku dostępnych jest wiele gadżetów, które ułatwiają opiekę nad niemowlęciem. Czasami jednak rodzice zapominają o najprostszych akcesoriach, które powinny znaleźć się w pokoju każdego malucha. Jednym z nich jest termofor – do czego się przyda? Jak go bezpiecznie używać?

 

 

Czy termofor pomaga na kolkę niemowlęcą?

Choć istnieje kilka sposobów na radzenie sobie z kolką niemowlęcą, termofor jest jednym z najskuteczniejszych rozwiązań. Ciepło wydobywające się z termoforu ogrzewa brzuszek malucha, dzięki czemu mięśnie się rozkurczają, a ból zostaje złagodzony. Nie można jednak użyć zwykłego, dużego termoforu, który stosują także dorośli – wypełniony wodą staje się zbyt ciężki, przez co można zrobić dziecku krzywdę. Jak więc wybrać termofor dla dzieci?

 

Jak wybrać termofor dla dzieci?

Termofory dla dzieci posiadają znacznie mniejsze rozmiary – najczęściej ich waga nie przekracza 200 g. W większości przypadków są to również tzw. suche termofory, które nie wymagają wlewania do nich gorącej wody. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko oparzenia na skutek przeciekającego płynu.

Do najpopularniejszych należą termofory z pestkami wiśni, które stanowią naturalne i bezpiecznie wypełnienie. Ten rodzaj „ciepłych” poduszeczek najdłużej też utrzymuje ciepło – wystarczy podgrzać je w mikrofalówce, piekarniku lub na grzejniku.

Dla najmłodszych bardziej atrakcyjny będzie jednak suchy termofor ukryty w pluszowej zabawce, który może stać się jednocześnie ukochanym misiem czy przytulanką do snu. W tym wypadku pokrowiec dodatkowo minimalizuje ryzyko oparzeń.

 

Termofory dziecięce na Sprzedajemy.pl

Wybrałam dla Was 3 termofory dla dzieci oraz mam, które można znaleźć na Sprzedajemy.pl:

  1. Termofor-poduszka z pestek wiśni – ten naturalny i ekologiczny termofor to typowa poduszeczka ogrzewająca, która wypełniona jest pestkami wiśni. Akcesorium można znaleźć w różnych wzorach i kolorach, a kosztuje zaledwie 13 zł.

    Termofor z pestkami wiśni

  2. Termofor przytulanka – ta propozycja jest już droższa, ponieważ kosztuje 45 zł. Są to jednak ręcznie wykonane termoforki dziecięce, do których niemowlę może się przytulać. Dodatkowe metki oraz różne faktury sprawiają, że jest to również zabawka sensoryczna.

    Termofor przytulanka

  3. Termofor poporodowy – ten rodzaj termoforu różni się od pierwszego jedynie rozmiarami oraz nieco wyższą ceną (kosztuje 17 zł). Idealnie sprawdzi się dla mam – w czasie ciąży ukoi ból kręgosłupa, po porodzie może natomiast pełnić rolę zimnego okładu. Warto włożyć go też do wózka dziecięcego podczas zimowych spacerów.

    Termofor poporodowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>