Zabawki do piaskownicy – jak wybrać? Najlepsze propozycje zabawek do piasku

Wiosna i lato to czas nieustannych zabaw w piaskownicy. Dla maluchów nie liczy się wtedy nic, oprócz ich budowy, starannie wykończonych domków oraz piaskowych pyszności, które przygotowują w wielofunkcyjnych foremkach. A co powinno znaleźć się w podstawowym ekwipunku każdego eksploratora piaskownicy?

 

 

Wiaderko, łopatka i grabki do piasku

Każdy mały budowlaniec wie, że bez tych podstawowych sprzętów wstyd jest się pokazać w piaskownicy. Dlatego każde dziecko powinno być zaopatrzone w wiaderko, łopatkę oraz grabki, dzięki którym można przygotować fundamenty pod skomplikowaną konstrukcję z piasku. Te „narzędzia” najczęściej można dostać w zestawie (wiaderko jest też wyposażone w specjalne sitko), a całość kosztuje zaledwie kilka złotych. Ciekawym rozwiązaniem jest też silikonowe wiaderko, które można składać, dzięki czemu zajmuje mniej miejsca w plecaku miejskiego podróżnika.

Zestaw do piaskownicy

 

Foremki do robienia babek

Liczyliście na wyrafinowane zabawki? Nic z tego. Prostota jest najlepsza. Dlatego na drugim miejscu postawiłam na foremki, z których można zrobić cudne babki. Nie dajcie się jednak zwieść tak pozornemu wyposażeniu – foremki mogą mieć przeróżne kształty, dzięki którym Wasz maluch wyczaruje prawdziwe dzieła sztuki. Nietrwałe co prawda, ale co to komu szkodzi. Kolejnego dnia będzie czas na nowe artystyczne przedsięwzięcia.

 

Zabawkowa koparka

A teraz czas na „ciężki” sprzęt – koparko-ładowarkę. Oczywiście pokaźnych rozmiarów, malutka maszyna nie zbuduje przecież wielkiej wieży. Kupując koparkę zwróćcie uwagę na to, aby miała duże koła oraz ładowarkę i przy tym jak najmniej drobnych elementów, do których mógłby się dostać piasek – wtedy niełatwo będzie wyczyścić pojazd, a przecież ta zabawka nie służy tylko na dworze, ale także w domu, gdzie podstawowym materiałem budulcowym jest fasola, ciecierzyca i soczewica…

Koparka zabawka

 

Kombajn piaskowy

Teraz mam coś specjalnego – kombajn piaskowy, czyli wielofunkcyjna zabawka składająca się z pojazdu, który można za sobą ciągnąć (to trochę rozwiązuje problem codziennego noszenia tych wszystkich zabawek), wiaderka, łopatki, grabek oraz kilku foremek. To właściwie połączenie tego wszystkiego, o czym pisałam wcześniej.

Kombajn piaskowy

 

Zestaw małego ogrodnika

A teraz coś dla tych, którzy posiadają piaskownicę w ogródku – zestaw małego ogrodnika, w którym można znaleźć skrzynkę na narzędzia, łopatki, grabki, nożyce, konewkę, spryskiwacz… Wszystko, co będzie potrzebne do podstawowych prac w piaskownicy, tzn. w ogrodzie oczywiście. Jednak ze względu na mnogość elementów, lepiej nie nosić tego wszystkiego na miejski plac zabaw – niechybnie wszystko zostanie zgubione.

Zestaw małego ogrodnika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>