Jak spędzić majówkę z dziećmi? 3 pomysły na długi weekend z dzieckiem

Wiele rodzin wyjeżdża na majówkowy długi weekend na kilkudniową wycieczkę nad morze, na Mazury czy w góry. Co jednak zrobić, jeśli nie możecie pozwolić sobie na taki wyjazd? Mam dla Was 3 propozycje na spędzenie majówki z dziećmi.

 

  1. Jednodniowa wycieczka rowerowa
  2. Parki rozrywki/aquaparki
  3. Adopcja psa/kota

 

1. Jednodniowa wycieczka rowerowa

Nieco oklepanym, lecz moim zdaniem najlepiej sprawdzającym się pomysłem na majówkę, jest całodniowa wycieczka rowerowa, dzięki której maluchy będą mogły zwiedzić nowe miejsca. Trasę trzeba zaplanować tak, aby po drodze znajdowało się wiele punktów, w których możecie wypocząć na łonie natury. Jako, iż należy wziąć pod uwagę sporo przerw, powinniście zaopatrzyć się również w prowiant – to doskonała okazja do tego, żeby wycieczkę rowerową połączyć z piknikiem.

Dlatego przygotujcie pojemne, lecz wygodne plecaki (niech maluchy też mają swoje) oraz koc piknikowy – jeśli nie znacie trasy, nie możecie mieć pewności, że znajdziecie miejskie stoliki z ławkami. Zresztą – jedzenie na kocu należy do jednej z najprzyjemniejszych rzeczy!

Rower dla dziecka

Na koniec przypominam, że w zeszłym roku pisałam o tym, jak wybrać rower dla dziecka. Jeśli zainspirowani moim wpisem planujecie szybki zakup roweru, skorzystajcie z tych wskazówek.

 

2. Parki rozrywki/aquaparki

Dla dzieci niesamowitą przygodę stanowi każda wizyta w wesołym miasteczku, parku rozrywki czy aquaparku – to może być świetny pomysł na majówkę. W Polsce najbardziej atrakcyjnym parkiem rozrywki jest Energylandia, natomiast stosunkowo niedaleko jest do słowackiego parku wodnego Tatralandia (jeśli wybierzecie tę opcję, zakupcie wcześniej polecane przeze mnie akcesoria do pływania). Oprócz tego jest wiele innych, interesujących miejsc, jak np. parki miniatur oraz interaktywne centra naukowe dla dzieci.

Jedynym minusem organizacji takiego wypadu jest to, że najczęściej w tego typu miejscach w długie weekendy jest bardzo tłocznie. W takim wypadku może zastanówcie się nad zakupem smyczy dla dziecka? W tym wpisie przekonywałam, że to bardzo praktyczny gadżet, który zwiększa bezpieczeństwo maluchów.

Szelki dla dzieci

 

3. Adopcja psa/kota

Ostatnia propozycja może wydać Wam się nieco nietypowa, ale sami pomyślcie: kiedy jest lepszy moment na adopcję zwierzaka, jeśli nie długi weekend, podczas którego dzieci mogą nacieszyć się nowym przyjacielem, a Wy możecie przeprowadzić im szybki kurs z odpowiedzialności. To oczywiście rozwiązanie wyłącznie dla osób, które zastanawiały się przygarnięciem czworonoga. Natomiast jeśli Wasze dzieci nalegają na kota, a Wy dalej macie wątpliwości, zobaczcie co pisałam o popularnych mitach na temat kotów.

Kot do adopcji

Zauważcie również, że cały czas piszę o adopcji, a nie o zakupie zwierząt – wiele niechcianych czworonogów czeka na swój dom. Co więcej, na Sprzedajemy.pl znajdziecie ogłoszenia od osób, które chętnie wydadzą psy lub koty w dobre ręce za symboliczną złotówkę. Przy okazji rozejrzyjcie się za akcesoriami do zwierząt.

Pies do adopcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>