Parasolka przeciwdeszczowa dla dzieci – jak wybrać?

„Kwiecień plecień, bo przeplata trochę, zimy trochę lata…” – każdy rodzic doskonale zna to przysłowie i posiada dla swoich dzieci wiele zestawów odzieżowych, kaloszków, kurteczek, które pozwalają im być przygotowanym na każdą okazję – poranne słońce i popołudniowy deszczyk. Często jednak zapomina się o jednym, drobnym akcesorium – parasolce. Dlatego zobaczcie, jak wybrać parasol przeciwdeszczowy dla dziecka, żebyście nie musieli kulić się pod jednym, wspólnym.

 

 

Od jakiego wieku parasolka?

Najczęściej parasolki kupuję się dla dzieci, które ukończyły już trzy latka. Generalnie zasada jest tak, że maluch musi już samodzielnie chodzić oraz potrafić utrzymać dłużej wybrany przedmiot. Reszta to kwestia odpowiedniego doboru parasolki dziecięcej. A na co zwracać uwagę?

 

Jak wybrać parasolkę dla dzieci

Tak naprawdę najważniejsze są dwie kwestie – gabaryty parasolki oraz mechanizm otwierania/zamykania. Musi być lekka, poręczna, tak aby maluch nie miał problemów z jej utrzymaniem. Najlepiej, jeśli stelaż jest dobrej jakości, ponieważ musicie liczyć się z tym, że parasolka nie będzie służyła wyłącznie do ochrony przed deszczem. Może stać się laską do podpierania na długim spacerze, niespodziewanie zamienić się w miecz lub pistolet.

Parasol dla dzieci

W sklepach raczej nie znajdziecie kompaktowych, automatycznych parasoli dla dzieci, ponieważ podczas otwierania mogą stanowić zagrożenie dla najmłodszych. Dlatego najlepszym wyborem są parasolki z jednoczęściową rączką z wygiętym uchwytem oraz z zaokrąglonym czubkiem (należy unikać ostrych szpikulców). Ważne jest, aby parasol posiadał pokrowiec lub zapięcie na rzepy – wtedy łatwiej będzie go zwinąć, a co za tym idzie – nie będzie tak bardzo narażony na zniszczenie.

 

Wzory i kształty parasolek dziecięcych

Parasolki różnią się między sobą kształtami i wzorami. Znajdziecie zwykłe, „klasyczne” parasolki w różnych kolorach, ale też przezroczyste, dające świetną zabawę, gdy patrzy się przez nie w górę. Jednak nic nie przebije parasolek z oczami i uszami, które budzą szczery zachwyt u dzieci i sprawiają, że maluchy z pewnością nie zapomną zabrać ich z domu i nie zostawią w przedszkolu…

Można też zakupić parasol z dołączonymi do niego wodoodpornymi flamastrami, na którym można coś namalować – to dopiero atrakcja! Po dokonaniu wstępnej selekcji związanej z bezpieczeństwem użytkowania, warto dać maluchowi możliwość wyboru – niech sam zadecyduję, jaką parasolkę chciałby mieć. To sprawi, że poczuje się „ważny” i „dorosły”.

Parasolka z motylkiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>