Jak wybrać zabawki do kąpieli dla dzieci?

Twoje dziecko uwielbia się kąpać? Albo wręcz przeciwnie – każda wizyta w wanience jest dla niego nieprzyjemnym przeżyciem, przed którym wzbrania się ze wszystkich sił? W obu przypadkach wystarczy zapewnić maluchowi zabawki do kąpieli, które zamienią nudną czynność w ekscytującą przygodę. Zobacz, jakie zabawki kąpielowe pokocha każde dziecko i na co uważać kupując akcesoria do wody.

 

 

Rodzaje zabawek kąpielowych

Zabawki do kąpieli można podzielić na kilka różnych rodzajów. Pierwszy z nich, najbardziej podstawowy, to oczywiście gumowe zabawkikaczuszki, zabawki czy inne urocze zwierzątka, które nigdy się nie nudzą. Bawiliście się nimi Wy, bawią się nimi Wasze dzieci i uwierzcie mi – równie chętnie będę po nie sięgać kolejne pokolenia, bo dzięki swojej prostocie i uniwersalności nigdy nie wychodzą z mody. Ponadto gumowe akcesoria są bezpieczne dla najmłodszych.

Gumowe zabawki do kąpieli

Jeśli maluch nie potrafi zasnąć bez ukochanej bajki, to czemu nie opowiedzieć jej… w wannie? A żeby nie zniszczyć pięknie wydanych baśni, warto mieć w pogotowiu książeczki do kąpieli, które wykonane są z wodoodpornego materiału. To dowodzi, że w każdej sytuacji można pobudzać wyobraźnię Waszych szkrabów.

Kolejna grupa zabawek do kąpieli została nazwana przede mnie roboczo „interaktywną„. To wszystkie kolorowe młyny, pływające żółwie, mini zjeżdżalnie dla podwodnych stworów i wielofunkcyjne statki pirackie. Znajdziecie tak wymyślne modele akcesoriów do wody, że sami będziecie chcieli się nimi bawić.

Zjeżdżalnia do wody

Bardziej praktyczne są zabawki na przyssawki. Mogą mieć postać „siatki rybackiej” na gumowe, podwodne stwory i okręty, ale też wodnego młyna. Im bardziej kolorowe i wielozadaniowe tym lepiej – kąpiel wtedy minie w mgnieniu oka. Ich dodatkową zaletą jest to, że mogą być na stałe umieszczone na brzegu wanny, dzięki czemu przed każdą wizytą w łazience nie trzeba wyciągać wiaderka z zabawkami, tylko szybko można przystąpić do działania.

Przyssawki do wanny do zabawy

A to, co skradło moje serce, to… kredki do kąpieli! Można nimi rysować po wannie czy po kafelkach – radosną twórczość Waszych dzieci szybko oczywiście wyczyścicie. Przyznajcie, że sami byście coś namalowali, prawda?

 

Na co zwracać uwagę kupując zabawki do kąpieli?

Nie dajcie się jednak zwieść wszystkim kolorowym zabawkom do kąpieli, które znajdziecie – nie każde z nich będą dobrym wyborem. W pierwszej kolejności zobaczcie, z jakiego materiału są wykonane. Dzieci podczas zabawy w wodzie często biorą wszystko do buzi, dlatego zabawki muszą być nietoksyczne – w przypadku plastikowych modeli zwracajcie uwagę na to, czy zawierają BPA lub ftalany.

Uważajcie też na gumowe kaczuszki. Dlaczego? Ponieważ często pełnią także funkcję piszczałki – do tego służy dziurka umieszczona na spodzie zabawki. Woda, która w środku się zbiera, nigdy w pełni nie wydostaje się na zewnątrz, przez co niepozorna, niewinna kaczka może stać się siedliskiem bakterii i grzybów.

Kupując zabawki do kąpieli wybierajcie te, które łatwo jest wyczyścić. Brzmi to jak absurd, prawda? Im mniej szczelin i zakamarków, tym lepiej. W przypadku bardziej zaawansowanych modeli, decydujcie się na te, które można szybko wypłukać po zabawie i które pozostawione w optymalnych warunkach wyschną do końca.

Statek do kąpieli

 

Zabawki dla dzieci do zadań specjalnych

Czym są zabawki do zadań specjalnych? To wszystkie te akcesoria do wody, które można wykorzystać w baseniku ogrodowym, na plaży czy nawet w piaskownicy. Dzięki temu będziecie mogli je potem wielokrotnie wykorzystywać i nie zagracicie sobie mieszkania lub domu dodatkowymi, niepotrzebnymi zabawkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>