Jak przechowywać dziecięce zabawki? Sposoby na utrzymanie porządku w pokoju dziecka

Nawet jeśli nie jesteście pedantami, to zapewne widok porozrzucanych po całym pokoju zabawek nie sprawia Wam zbyt dużej przyjemności. A nieustanne potykanie się o klocki czy figurki superbohaterów może wyprowadzić z równowagi nawet najspokojniejszego rodzica. Dlatego przedstawię Wam kilka sposób na to, jak przechowywać dziecięce zabawki. Ale uwaga – wymienione akcesoria nie pomogą, jeśli nie nauczycie swoje maluchy odkładania rzeczy na miejsce, a to już trudniejsze zadanie…

 

  1. Tekstylne kosze na zabawki
  2. Drewniane skrzynki
  3. Pojemniki do przechowywania dziecięcych zabawek
  4. Modułowe regały
  5. Pufy z pojemnikami

 

1. Tekstylne kosze na zabawki

Jednym z ostatnich trendów wnętrzarskich są tekstylne kosze, które można zastosować również w pokoju dziecięcym. Najczęściej wykonane są z drucianej siatki i wypełnione lnianym materiałów lub ze sztywnego materiału, dzięki czemu nie potrzebują żadnego stelaża. Nie dość, że pomieszczą sporo gadżetów Waszych maluchów, to dodatkowo wypełnione pluszowymi materiałami nadadzą przytulności pomieszczeniu. No i wrzucenie do nich zabawek nie wymaga zbyt wiele zaangażowania ze strony brzdąca, więc tym łatwiej będzie go do tego nakłonić.

Kosze tekstylne do przechowywania
 

2. Drewniane skrzynki

Organizery z recyklingu? Czemu nie! Do przechowywania zabawek świetnie nadadzą się skrzynki po owocach, do których można doczepić kółeczka, by zmieściły się pod łóżkiem lub zawiesić na ścianie tworząc kompozycję rodem z popularnej gry Tetris. Oba rozwiązania są praktyczne, niedrogie i designerskie. Minus? Skrzyneczki zawieszone na ścianie pomieszczą niewiele zabawek, które ponadto zawartość musi być ładnie ułożona, by dobrze to wyglądało.

Drewniana skrzynka na zabawki

 

3. Pojemniki do przechowywania dziecięcych zabawek

Bez problemu dostaniecie także pojemniki lub drewniane skrzyneczki przeznaczone specjalnie do przechowywania zabawek. Wyróżniają się kolorowymi obrazkami oraz prostym systemem zamknięcia. Dziecięce akcesoria są schowane i nawet jeśli w środku panuje rozgardiasz (no ale kto równo układa klocki lub figurki), to na zewnątrz panuje porządek. W końcu nie zawsze trzeba być perfekcyjnym…

Organizer na zabawki

Warto też szukać pojemników, które będą „krzyczały” do dzieci – „schowaj coś do mnie!”. Jakie to są organizery? Np. w kształcie piłki dla zapalonego piłkarza czy posiadające formę groźnego stwora z dużymi zębiskami, który pochłania dziecięce zabawki, by następnie umieścić je w swoim przepastnym brzuchu.

 

4. Modułowe regały

Jeśli jesteście na etapie aranżacji pokoju dziecięcego lub planujecie drobne zmiany w nim, pomyślcie o nowoczesnych, modułowych regałach. Składają się z kilku/kilkunastu półek, a do każdej z nich można dokupić specjalny, wsuwany pojemnik, w którym można skryć zabawki. Taki regał trzeba jednak dobrze zagospodarować – maluch musi mieć dostęp do półek, jeśli ma samodzielnie układać swoje skarby.

Regał do pokoju dziecięcego

 

5. Pufy z pojemnikami

Lubicie na wskroś praktyczne rozwiązania? Pomyślcie nad zakupem pufy z pojemnikiem do pokoju dziecięcego. Taki mebelek stanowi wygodne miejsce do siedzenia, a do jego środka można schować figurki, laleczki, klocki czy też co innego przyjedzie Wam i Waszym dzieciom do głowy.

Pufa dla dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>