Jaki namiot dla dziecka? Przegląd namiotów dziecięcych do domu i do ogrodu

W oczach dzieci każdy namiot przestaje być zwykłym namiotem. Staje się bazą kosmiczną, tajemniczą wieżą, w której księżniczki o przepięknej urodzie czekają na swojego księcia z bajki, czy statkiem pirackim. Dlatego jest to najlepszy i najprostszy sposób na stworzenie bezpiecznej i kreatywnej przestrzeni do zabaw dla najmłodszych. Zobaczcie, na co zwracać uwagę podczas zakupu namiotu dziecięcego oraz sprawdźcie ranking najlepszych ofert namiotów na Sprzedajemy.pl.

 

 

Jakie są rodzaje namiotów dziecięcych?

Namioty dziecięce można podzielić na trzy główne grupy: namiot do domu, do ogrodu oraz plażowe.

Namioty do zabawy w domu to najczęściej tipi, o których pisałam już wcześniej i zachęcam do zapoznania się z tym wpisem ➡ http://blog.sprzedajemy.pl/dziecko/2110/tipi-do-pokoju-dzieciecego-kupic-czy-wykonac-samodzielnie/. Ale oprócz tego można wyróżnić jeszcze nieduże namiociki w kształcie domku, czy namioty z piłeczkami.

Namiot do domu warto kupić, gdy rodzeństwo dzieli ze sobą pokój – wtedy zawsze jedno z nich może się schować i zająć się swoimi „ważnymi” sprawami.

Jeśli macie dom z ogrodem lub mieszkanie z tarasem, a nie ma w nim miejsca na domek dla dzieci, musicie pomyśleć o zakupie namiotu ogrodowego. Takie namioty zachęcą do aktywnej zabawy na świeżym powietrzu i są świetnym uzupełnieniem placu zabaw. Tylko w przeciwieństwie do namiotów domowych, muszą być wykonane z wodoszczelnych materiałów.

Ostatnia kategoria to namioty plażowe. I choć dzieci, które mają wkoło tyle możliwości zabawy, pewnie mogłyby się bez niego obyć, to namiot plażowy jest dla Was. Dlaczego? Ponieważ to najlepszy sposób na ochronę najmłodszych przed poparzeniem słonecznym.

 

Jak wybrać namiot dla dziecka?

Bez względu na to, jaki rodzaj namiotu chcecie zakupić, musi być on wytrzymały oraz stabilny – tak, aby zapewnić bezpieczną zabawę Waszym dzieciom. Jego kształt, rozmiar oraz kolorystykę dobierzcie do możliwości przestrzennych oraz zainteresowań przyszłych lokatorów (może to być domek Świnki Peppy, czy wspomniana wcześniej baza kosmiczna).

W przypadku namiotu ogrodowego bardzo ważne jest, aby był wykonany z wodoodpornego materiału. Namioty muszą być też proste w rozłożeniu. W tym wypadku bardzo ciekawą propozycją są namioty samo rozkładające się.

A teraz dość teorii – przejdźmy do konkretnych przykładów.

 

Przegląd namiotów dziecięcych

Na koniec przygotowałam dla Was listę najciekawszych według mnie namiotów, które znalazłam na Sprzedajemy.pl:

 1. Namiot-cyrk, który jest idealny do zabawy w domu. Cena: 35 zł.

  namiot cyrkowy dla dzieci
 2. Nieduży namiot z rybką Dori z meduzą lub wodorostem przytwierdzanym na rzep. Cena: 88 zł.

  Namiot dziecięcy

 3. Namiot-domek Świnki Peppy. Cena: 69 zł.

  Namiot ze świnką peppą

 4. Namiot z domkiem, tunelem i kolorowymi piłeczkami do zabawy w ogrodzie. Cena: 140 zł.

  Namiot z piłeczkami

 5. Namiot z tunelem 3w1 do ogrodu. Cena: 117 zł.

  Namiot z tunelem

 6. Namiot plażowy – co prawda nie jest dziecięcy, ale będzie stanowić najlepszą ochronę przed wiatrem na plaży. Cena: 50 zł.

  Namiot plażowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>