Jak wybrać nocnik dla dziecka?

W sklepach dostępnych jest wiele różnych wersji nocników dla dzieci – od najprostszych, plastikowych modeli za kilkanaście złotych, po grające nocniki przypominające sedes „dla dorosłych”. Dlatego jeśli chcecie wybrać nocnik z myślą, że kupicie „pierwszy lepszy”, szybko przekonacie się, że wcale nie jest to aż tak proste zadanie. Dlatego sprawdźcie, jak wybrać nocnik dla dziecka.

 

 

Od kiedy nocnikowanie?

Przewijanie dziecka, choć z czasem staje się czynnością rutynową, nigdy nie należy do najprzyjemniejszych zajęć. Dlatego wielu rodziców z utęsknieniem czeka na czas, w którym dziecko zacznie siusiać oraz robić kupkę do nocnika. Przygotowanie na to malucha jest jednak procesem złożonym i czasochłonnym, w którym trzeba wykazać się dużą dawką cierpliwości.

Nocnik żabka

A od kiedy można zacząć oswajać dziecko z nocnikiem? Większość maluchów zaczyna nocnikowanie po pierwszym roku życia, chociaż nauka korzystania z niego może potrwać nawet pół roku!

A żeby ułatwić sobie to zadanie, należy wybrać odpowiedni nocnik.

 

Rodzaje nocników

Choć może to być dla Was zaskoczeniem, nocniki można podzielić na kilka rodzajów. Jeśli pamiętacie czasy prostych, plastikowych nocników, to musicie wiedzieć, że te już coraz rzadziej są kupowane. Teraz nocniczek dla dziecka musi przyciągać uwagę, najlepiej jeśli jest też interaktywny.

Ale zaczynając od początku – najprostsze nocniki kupicie już już za kilka złotych. Mogą mieć różne kształty, wzory, kolory, nie posiadają jednak żadnych dodatkowych „funkcji”. Pewnie zastanawiacie się teraz, co to za dodatkowe funkcje w nocniku? Zaraz się dowiecie. Kupując najzwyklejszy, plastikowy model nocnika, zwróćcie uwagę na to, aby tworzywo było mocne i giętkie jednocześnie.

Nocnik dla dziecka

O wiele bardziej interesujące są interaktywne, grające nocniki. Ha, zaskoczeni? Taki nocnik emituje skoczną muzyczkę po zakończeniu przez dziecko czynności fizjologicznych. Co lepsze – mogą to być nawet fanfary! Trzeba jedynie uważać na to, by kupić nocnik z możliwością wymiany baterii.

Nocnik grający

I najlepsze na koniec – nocniki-sedesy. Kształtem oraz wyglądem przypominają prawdziwy sedes dla dorosłych, dlatego ciekawski maluch chętniej z nich korzysta. Posiadają oparcie, zbiorniczek oraz deskę, mogą mieć też spłuczkę (prawdziwą lub atrapę). Nocniki-sedesy najczęściej są także interaktywne, ale też i kosztują zdecydowanie najwięcej.

Nocnik sedes

 

Jaki nocnik wybrać?

A który nocnik będzie lepszy? Najtańszy i najprostszy model, czy może „wypasiony” nocnik dla „gadżeciarzy”? Wszystko tak naprawdę zależy od Waszych możliwości finansowych.

Są rodzice, którzy uważają, że nocnik ma spełniać jedną, podstawową funkcję i dla nich grający model jest zbędnym wydatkiem. Inni natomiast zakładają, że taki grający nocniczek zachęci maluchy do korzystania z niego, a dzięki temu cały proces nocnikowania będzie przebiegać sprawniej i szybciej.

 

Dlatego to, który nocnik jest lepszy, musicie sami ocenić. Najważniejsze jest, aby bez względu na wybrany model, nocnik był stabilny, mocny i nie posiadał żadnych ostrych kantów, czy też drobnych elementów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>