Co robić z dziećmi w długi weekend? 5 pomysłów na spędzenie majówki

Nawet jeśli nie planujecie kilkudniowego wyjazdu z dziećmi podczas weekendu majowego, możecie zadbać o ciekawe rozrywki dla swoich maluchów. A jeśli nie wiecie, co zorganizować, sprawdźcie 5 pomysłów na spędzenie majówki.

 

1. Jednodniowy wyjazd

Pamiętajcie, że zawsze możecie zorganizować jednodniowy wyjazd – dzieciaki z pewnością będę zachwycone możliwością odwiedzenia nowych miejsc. A gdzie warto się wybrać? Do Wrocławia na poszukiwania krasnali (urządźcie konkurs, kto znajdzie ich więcej), do Jury Krakowsko-Częstochowskiej (zamek w Ogrodzieńcu oraz Maczuga Herkulesa zrobią na nich niemałe wrażenie), czy klasycznie – do Krakowa, by odwiedzić Smoka Wawelskiego.

Każda taka wyprawa może być ekscytującą przygodą dla maluchów – najważniejsze jest, aby ich jednak nie zamęczać zbytnio zwiedzaniem – lepiej zobaczyć dwa, trzy miejsca. Koniecznie też przypomnijcie sobie wpis o tym, co zabrać z podróż z dzieckiem.

 

2. Wycieczka rowerowa

Jeśli tylko pogoda dopisze, musicie wybrać się na wycieczkę rowerową. Będzie to również doskonałą okazją do tego, by kupić nowe akcesoria do rowerów, które sprawią, że dzieci tym chętniej będą na nich jeździć.

Rower dla dziecka

Wcześniej jednak zaplanujcie dokładnie trasę – wybierzcie takie tereny, które będą atrakcyjne wizualnie (najlepiej lasy), ale gdzie będzie też można robić sobie przystanki (najlepiej w pobliżu lodziarni i przydrożnej knajpki, gdzie zjecie pyszny obiadek).

 

3. Rodzinny piknik

Ten punkt możecie połączyć z poprzednim. Co prawda pogoda jest ostatnio nieprzewidywalna, to jednak warto się nad tym zastanowić – szczególnie, że w niektórych miejskich parkach są specjalne ławeczki ze stołami do urządzania pikników oraz ze stoiskami do grilla!

Kosz piknikowy

A co Wam będzie potrzebne? Odpowiedni kosz piknikowy oraz koc, który od spodu jest zabezpieczony przed wilgocią. Więcej wskazówek na temat organizacji pikniku znajdziecie tu: http://blog.sprzedajemy.pl/dziecko/1527/jak-przygotowac-sie-na-piknik-czas-na-wiosenne-wypady/.

 

4. Nauka jazdy na rolkach

Myślicie, że jazda na rolkach to nic trudnego? Jesteście w błędzie! Są zawodowcy, którzy szkolą się w tym, jak bezpiecznie jeździć, hamować, no i wreszcie – robić spektakularne tricki. Możecie skorzystać z takiej lekcji lub wcześniej podpatrzeć na portalu YouTube, jak poprawnie jeździć. A potem wiedzę przekazać najmłodszym.

Rolki dla dzieci

Rolki, kaski oraz ochraniacze znajdziecie na Sprzedajemy.pl – zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

 

5. Planszówkowy wieczór

Gdy pogoda nie dopisze lub gdy wrócicie z rowerowego wypadu i nadal będziecie żądni wrażeń, zorganizujcie planszówkowy wieczór. Cztery najlepsze propozycje gier planszowych znajdziecie w moim wcześniejszym wpisie, natomiast teraz chciałabym do tej listy dorzucić 5 sekund oraz La Cucaracha.

LA cucaracha gra planszowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>