Piękna i Bestia – ponadczasowa bajka dla dzieci

Któż nie zna magicznej opowieści o pięknej Belli, która dla dobra ojca godzi się zamieszkać w zamku budzącej postrach Bestii. A jako, że film „Piękna i Bestia” w reżyserii Billa Condona jest kinowym hitem, warto przypomnieć sobie tę opowieść. I zastanowić się, czy warto iść z maluchami do kina na ten film.

Przedstawienie Piękna i Bestia

 

Francuska baśń Piękna i Bestia

Ten, kto myślał, że historia miłosna Belli oraz mieszkającego w zamku potwora została stworzona przez Walta Disneya, żyje w błędnym przekonaniu.

Otóż Piękna i Bestia to francuska baśń ludowa, która po raz pierwszy została spisana przez Gabrielle-Suzanne Barbot de Villeneuve w XVIII. Jednak dziś najbardziej docenianą wersją jest opowieść Piękna i Bestia powieściopisarki Jeanne Marie Le Prince de Beaumont. Historia spisane przez tę francuską pisarkę jest też obecnie najbardziej znana i stanowi inspirację dla wielu bajek.

Książka Piękna i Bestia

 

Filmy animowane Piękna i Bestia

Wśród dzieci i ich rodziców najpopularniejszy jest film animowany Piękna i Bestia z 1991 roku, który został wyreżyserowany przez Kirka Wise’a oraz Gary’ego Trousdale’a i który otrzymał m.in. dwa Oscary.

To oczywiście wersja disneyowska, z charakterystyczną dla tego studia grafiką, którą po prostu trzeba znać.

Zarówno wcześniej, jak i po ’91 roku pojawiały się różne wersje Pięknej i Bestii, jednak o żadnej z nich nie wspomina się dziś z tak dużym sentymentem.

Piękna i Bestia Disneya

Obecnie w kinach pojawił się pełnometrażowy film na podstawie tej opowieści. Czy jest wstanie „przebić” słynną bajkę?

 

Film Piękna i Bestia z 2017 r.

O najnowszej produkcji Billa Condona mówi się już od dawna. W rolę pięknej Belli wcieliła się Emma Watson, Bestię zagrał Dan Stevens, a Luke’a Evansa można zobaczyć w roli zakochanego w sobie Gastona.

Co można napisać o tym filmie, nie zdradzając zbyt wielu szczegółów? Kostiumami oraz scenografią nawiązuje do słynnej, animowanej wersji Pięknej i Bestii oraz zachwyca efektami wizualnymi i przepiękną muzyką.

Już dziś mówi się o tym, że aktorska Pięknej i Bestii ma szansę podbić świat. Czy warto udać się na ten film do kina? Zdecydowanie tak! Zarówno Wy, jak i Wasze dzieci będziecie nim zachwycone. Musicie jednak wiedzieć, że to film dla maluchów od 6 r. ż.

 

Zabawki inspirowane Piękną i Bestią

Przy okazji pomyślcie o tym, żeby swoim małym księżniczkom zakupić gadżety oraz zabawki inspirowane Piękną i Bestią. Nie od dziś wiadomo, że dzieci uwielbiają wszystko, co jest związane z ich ulubionymi bajkami, dlatego warto sprawić im tę małą przyjemność.

Zabawki z Pieknej i Bestii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>