Pokój dla dwójki. Urządzamy pokój dla rodzeństwa

Zaaranżowanie pokoju dla dwójki rodzeństwa to wcale nie taka prosta sprawa. Pół biedy o ile dzieci są jeszcze w tym samym wieku. Co jednak jeśli dzieli ich co najmniej kilka lat różnicy? Zapewne większość z Was już ma przed oczami wizję totalnego armagedonu oraz trzeciej wojny światowej rozgrywających się na kilkunastu wspólnie dzielonych metrach kwadratowych. Przypuszczam, że chcielibyście tego uniknąć bowiem opatrywanie rannych bojowników to dość żmudne zajęcie. Dlatego dziś przedstawię Wam kilka przydatnych wskazówek dzięki którym być może oszczędzicie sobie paru siwych włosów na głowie (i jeszcze mi za to podziękujecie)…

pokoj dla rodzenstwa

 

Podobieństwa czy różnice ?

Urządzając pokój dla dziecka możemy zdecydować się na jeden z dwóch wariantów. Pierwszy zakłada iż podkreślamy to co łączy nasze maluchy. W drugiej opcji pokazujemy natomiast dzielące ich różnice. Co powinno decydować o wyborze poszczególnego sposobu aranżacji? Przede wszystkim to w jakim wieku są Twoje pociechy. Jeżeli różnica jest duża, to domową przestrzeń zdecydowanie trzeba podzielić na strefy. Ciężko przecież o to aby dorastająca nastolatka wciąż interesowała się samochodzikami swojego młodszego brata, nieprawdaż?

Nie zapomnij o zapewnieniu starszemu dziecku spokojnego miejsca do nauki oraz realizacji własnych zainteresowań. Jeżeli Twoje szkraby są rówieśnikami, to bez problemu możesz połączyć ich pokój w jedno, ale zwróć uwagę na to, aby każda pociecha miała swoje skrzynie, pudła i inne schowki na zabawki. Mimo wszystko poczucie posiadania czegoś własnego jest dla dzieci w tym wieku niezwykle ważne.

pokoj dla rodzenstwa1

 

Przestrzeń ograniczona

Co zrobić jednak jeżeli nasze mieszkanie nie grzeszy zwalającymi z nóg wymiarami? Trzeba przyznać, że w takiej sytuacji urządzenie funkcjonalnego pokoju dla maluchów staje się o wiele trudniejsze. Warto więc pamiętać o najprostszym rozwiązaniu jakim jest zakup łóżka piętrowego. Obecnie łóżka takie nie występują tylko i wyłącznie w klasycznej wersji, którą znamy z lat swojej młodości. Mogą być one także łączone w literę L, jedno nad drugim, równolegle…co więcej łóżko wyższe może być umiejscowione na różnej wysokości. Doceńmy więc przestrzeń jaką często możemy zyskać po zamontowaniu łóżka piętrowego i wykorzystajmy ją na rzecz wstawienia w pokoju biurka lub zorganizowania miejsca do zabawy.

Baza dobrych pomysłów:

pokoj dla rodzenstwa2

 

Jak ułatwić sobie życie?

Jak wiadomo dzieci są miłośnikami częstych zmian i reorganizacji wszystkiego co tylko się da. Nic dziwnego…dostarcza im to nutki ekscytacji i zaspokaja tą młodzieńczą ciekawość. Może warto więc zainwestować w meble na kółkach dzięki czemu szybka i bezpieczna modyfikacja aranżacji nie będzie już problemem?
Dobrym pomysłem będzie także kolorystyczne zaakcentowanie przestrzeni każdego malucha. Dzięki temu unikniesz kłótni o to co do kogo należy…ponieważ każdy będzie znać swoje miejsce. Wzmocni to też bez wątpienia w dzieciach poczucie własnej indywidualności.

Urządzasz pokój dla swoich maluchów? Sprawdź jakie rozwiązania do pokoju dziecięcego proponuje Sprzedajemy.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>