Jak wybrać krzesełko do karmienia?

Krzesełko do karmienia to bardzo przydatna rzecz. Dzięki niemu możemy wygodnie karmić naszą pociechę a dziecko może uczyć się sztuki samodzielnego jedzenia. Jak wybrać najlepsze krzesełko?

Krzesełka do karmieniaPrzede wszystkim powinniście wiedzieć, jakie rodzaje krzesełek możecie kupić. A wybór jest naprawdę duży – mamy krzesełka klasyczne (tzw. wolnostojące, czasem wyposażone w kółka, dzięki czemu można łatwo je przesuwać, zwykle z regulacją wysokości siedziska), krzesełka składane (które w przeciwieństwie do tych pierwszych nie zajmują miejsca w mieszkaniu lub domu, bo można je szybko i łatwo złożyć i schować. Są idealne, jeśli podróżujemy z naszym dzieckiem). Oprócz tego znajdziemy też krzesełka, które można zamocować do blatu stołu oraz krzesełka nadstawki (które po prostu przyczepia się do krzesła).

Krzesełka do karmieniaNa co zwracać uwagę, wybierając krzesełko do karmienia? Z pewnością musimy dokładnie obejrzeć poszczególne elementy: stelaż, siedzisko i tackę.

Stelaż – przede wszystkim musi być stabilny, z wytrzymałego, lekkiego materiału. Jeśli chcecie kupić krzesełko na kółkach koniecznie sprawdźcie, czy ma blokadę. Nóżki powinny być antypoślizgowe.

Siedzisko – tu ważną rzeczą jest sprawdzenie, z jakiego materiału jest wykonane. Powinien być wodoodporny, łatwy do ściągnięcia i wyprania. Inną opcją jest kupienie krzesełka z plastikowym siedziskiem – o wiele łatwiej i szybciej je wyczyścimy. Siedzisko musi być dobrze dopasowane i wygodne. Oprócz tego warto sprawdzić poziomy regulacji, możliwości pochylenia oparcia. Dobrze, by krzesełko posiadało pasy bezpieczeństwa lub tzw. trzpień kroczny, dzięki temu dziecko nie wypadnie z krzesełka.

Tacka – dobrze jeśli jest wyciągana – wtedy można łatwo wyczyścić ją np. pod kranem. Musi być stabilna. Przydatne są także specjalne wgłębienia na kubek lub talerz oraz regulacja odległości tacki od siedziska. Niektóre krzesełka mają dodatkowe blaty – bez wgłębień, dzięki którym takie krzesełko może służyć nie tylko do jedzenia ale też do zabawy.

A jeśli szukacie niedrogich krzesełek do karmienia, zapraszamy na Sprzedajemy.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>