Jak nauczyć dzieci oszczędzania?

Część rodziców bezrefleksyjnie daje swoim dzieciom kieszonkowe, które maluchy mogą wydać w dowolny sposób. W takich sytuacjach najmłodsi myślą, że pieniądze biorą się „znikąd” i wystarczy je wyprosić, aby je dostać. Dlatego tak ważne jest podjęcie nauki oszczędzania od najmłodszych lat. A jak się za to zabrać? Radzę, jak w pięciu krokach nauczyć dzieci oszczędzania.

Odpowiedz

Piłka gimnastyczna dla dzieci – jakie korzyści, czym się kierować przy wyborze

Gdy na dworze robi się coraz chłodniej, a jesienne deszcze uniemożliwiają zabawę na świeżym powietrzu, trzeba szukać alternatyw. W praktyce jest jednak tak, że w małym mieszkaniu dzieciaki nie mają gdzie dać upust swojej energii. Z pomocą mogą jednak przyjść piłki gimnastyczne, dlatego koniecznie dowiedzcie się, jakie są korzyści z ich stosowania i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Odpowiedz

Jak wybrać plasitkowe naczynia i butelki dla dzieci?

Niemowlakom podaję się mleko, wodę, czy herbatkę z plastikowych butelek lub specjalnych kubeczków, a gdy trochę podrosną, jedzą z plastikowych miseczek i talerzyków przy pomocy plastikowych sztućców. Choć mogłoby się wydawać, że jest to najbardziej bezpieczne rozwiązanie, często w produktach wykonanych z tworzyw sztucznych znajdują się szkodliwe substancje. Dlatego warto dowiedzieć się, na co zwracać uwagę podczas wybierania plastikowej zastawy dla dzieci.

Odpowiedz

Zestawy do makijażu dla dziewczynek – HIT czy KIT?

Kilkuletnie dziewczynki z przyjemnością naśladują swoje mamy. Podkradają o wiele za duże czółenka na obcasie, niewprawnie malują się szminką, czy domagają się pomalowania paznokci. Choć nikogo nie powinno dziwić, że dzieci chcą jak najszybciej wkroczyć w dorosłość, a zachowań uczą się od najbliższych, pewną kontrowersję budzą zestawy do makijażu dla dziewczynek…

Odpowiedz

Jak przygotować dziecko na pierwszy dzień w szkole? 5 wskazówek dla rodziców pierwszoklasisty

Pierwszy dzień w szkole jest stresującym przeżyciem, zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców… Dla malucha, po rocznym pobycie w zerówce, nie jest łatwo przystosować się do kolejnych zmian, dlatego trzeba zrobić wszystko, aby ten proces ułatwić. A jak? Na początku należy zastosować się do tych pięciu wskazówek.

Odpowiedz