Wolisz koty czy psy? Zobacz, co to znaczy?

Jednym z najstarszych konfliktów, jaki znany jest ludzkości, jest konflikt pomiędzy zwolennikami kotów i psów. Każda z grup wskazuje jednoznaczną wyższość swoich pupili. Czy zastanawialiście się jednak nad tym, czy to, jakie zwierzę darzymy większą sympatią, mówi coś również o nas samych? Amerykańscy naukowcy oczywiście to sprawdzili.


pies i kot przy komputerze

Wyników badań, które zostały przeprowadzone w Texasie, na pewno nie można traktować całkiem poważnie, ponieważ nie ma zbyt wielu innych badań, z którymi można je skonfrontować. Warto jednak im się przyjrzeć, ponieważ zdają się one potwierdzać to, co intuicyjnie już przeczuwaliśmy.


Pies szczeniak

Psy

Okazuje się, że zwolennicy psów są osobami znacznie bardziej otwartymi. Szybciej i łatwiej nawiązują relacje z nowymi osobami. Są oni również znacznie bardziej pozytywnie nastawieni do życia i mają więcej energii. Z badań wyniki również, że są to osoby bardziej godne zaufania.


szczeniak pitbull

Zobacz psy na naszym serwisie.

Można więc powiedzieć, że w pewnym sensie właściciele psów staja się podobni do własnych pupili. Kolejnym wyznacznikiem jest również większe zdyscyplinowanie i planowanie swoich działań.


małe kotki

Koty

Również fani kotów stają się podobni do swoich czworonogów. Chodzą własnymi ścieżkami i są przede wszystkim indywidualistami. Wyniki badań zdają się ponadto potwierdzać, że są to osoby bardziej kreatywne, które częściej myślą w niestandardowy sposób.


brytyjski kot

Sprawdź nasze kotki na Sprzedajemy.

Są również ciemniejsze strony. Osoby, który posiadają koty znacznie częściej przejawiają tendencje do neurotycznych zachowań, a także reagują lękiem na stresujące sytuacje.

Zwykle takie osoby wolą własne towarzystwo. To właśnie w samotności przychodzą im do głowy najciekawsze pomysły. A Wy, wolicie koty czy psy?

Odpowiedz