Jaka jest historia klocków LEGO?

Nadepnięcie bosą stopą na klocki LEGO to dla wielu osób wyobrażenie najgorszego możliwego bólu. Na szczęście to jedyna wada tej ponadczasowej zabawki. Ich główną zaletą jest brak gotowych rozwiązań. Dostajemy system, dzięki któremu możemy zbudować cokolwiek. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. To powód, dla którego kochają je ludzie w każdym wieku. Poznaj ich historię.Klocki lego zabawki

Jeśli jesteś ojcem i czytasz ten tekst, to musisz sam przed sobą przyznać, że nie kupujesz klocków LEGO tylko dla dzieci. Tak naprawdę traktujesz to jako pretekst, by znowu wrócić do Twojej ulubionej zabawy. Na szczęście, nikt Cię nie wini, ponieważ wszyscy dzielimy ten sam sekret – kochamy bawić się klockami. Czy wiesz jednak, ile lat ma Twoja ulubiona zabawka?

Historia firmy

Co ma wspólnego drabina i klocki LEGO? Wydaje się, że nic, jednak Ole Kirk Christiansen, założyciel firmy, zaczynał w 1932 roku właśnie od produkcji drabin i drewnianych zabawek. Mieszkańcy małej duńskiej wioski nie wiedzieli jeszcze, że ich miejscowość zostanie rozsławiona na cały świat.


Klocki LEGO zabawki kolorowe


Jeśli chcesz zrobić sobie prezent, sprawdź LEGO na naszym serwisie.


Chwytliwa nazwa pochodzi od „LEg GOdt”, co oznacza „baw się dobrze”. Ole nie miał świadomość, że po łacinie lego znaczy również „uczę się”, „składam”. Trudno wyobrazić sobie lepszą nazwę dla firmy.

Drewno okazało się nie spełniać wszystkich oczekiwań, jakie twórca stawiał swoim zabawkom. Pod koniec lat 40 do użytku zaczęły wchodzić tworzywa sztuczne i Ole dobrze wiedział, jakie daje to możliwości. Stworzył klocki, które można było ze sobą łączyć i przenosić. Dzięki temu zabawa nie musiała się szybko kończyć. To była prawdziwa rewolucja. Pożar w latach 60 przypieczętował los drewnianych zabawek. Już nigdy nie wróciły do produkcji.


Rozwój i czasy współczesne

Zabawki stały się tak popularne, że konieczne było wybudowanie lotniska, by móc je transportować na cały świat. To jednak nie był koniec rozwoju. Wymyślono modele LEGO, które posiadają silniczki. Najbardziej popularne stały się pociągi. Wydawało się, że z klocków można zbudować całe miasto. Taki właśnie był plan – zbudowano LEGOLAND. Sukces tego przedsięwzięcia przerósł oczekiwania wszystkich.


Lego creator


Zobacz też używane klocki LEGO na sprzedajemy.


Obecnie klocki produkowane są nie tylko dla najmłodszych. Możemy spotkać się nawet z LEGO dla architektów, z których można budować wygodne makiety przyszłych budynków. Od lat popularnością cieszą się też LEGO Technics. Zobaczcie, co można z nich zrobić:

Firma na pewno jeszcze niejednym nasz zaskoczy. Ciągle wprowadzane są nowe modele, które jeszcze bardziej pomagają rozwijać wyobraźnię dzieci i dorosłych poprzez zabawę. W dalszym ciągu żywe jest również motto twórcy LEGO: „Tylko najlepszy jest wystarczająco dobry”.

Odpowiedz