Dlaczego kochamy Gwiezdne Wojny?

Gwiezdne Wojny to seria znacznie starsza niż większość osób, jakie znam. Oryginalna trylogia była klasyką kina, kiedy jeszcze nie potrafiłem mówić. Czekałem więc z nadzieją na nową część kosmicznej sagi. Na szczęście Przebudzenie Mocy to nie odgrzewany kotlet, ale prawdziwa uczta dla starych i nowych fanów serii.

Gwiezdne Wojny Przebudzenie MocyGeorge Lucas, kręcąc pierwszą część klasycznej trylogii, nie liczył na więcej niż zwrot kosztów. Nowa Nadzieja okazała się jednak prawdziwym hitem, a ludzie na całym świecie zaczęli utożsamiać się z bohaterami, którzy podróżują z nadświetlną prędkością przez galaktyki i walczą ze złem za pomocą Mocy. Dlaczego tak się stało?

Sukces serii

Sukces w tworzeniu filmów science fiction można odnieść wtedy, kiedy nie podchodzi się do nich śmiertelnie poważnie. To nie szkolny apel na temat powstań narodowych, więc nie ma konieczności umierania z nudów. Główne postacie potrafią żartować nawet w sytuacjach zagrożenia życia i ten czarny humor pozwala im przetrwać. To jednak nie jest jedyna wartość serii.

Daje ona przede wszystkim nadzieję na…przygodę. Główne postacie, czyli młody Anakin Skywalker, Luke Skywalker czy Rey, prowadzą wyjątkowo nudne i smutne życie, w którym nie ma właściwie żadnej nadziei na zmianę. Splot wypadków i odkrycie w sobie Mocy pozwala im jednak na opuszczenie rodzinnych planet, podróże międzygwiezdne i walkę ze złem za pomocą gwiezdnych mieczy. Taki scenariusz na życie wydaje się być znacznie ciekawszy.


star wars szturmowcy lego
Jeśli chcesz nadrobić starsze części, sprawdź koniecznie serię Gwiezdnych Wojen na DVD.

Robot też człowiek

W Gwiezdnych Wojnach zawsze równoprawnymi bohaterami były roboty, które w swoim zachowaniu przypominały ludzi. Często były jednocześnie nieporadne i dzielne. Absolutnie perfekcyjnie została stworzona postać z ostatniej części. Droida BB-8 kochają wszyscy. Swoim zachowaniem przypomina małego szczeniaka, a czasem miewa humory. Angażuje się nie tylko w pomoc rebeliantom, lecz również w sprawy bardziej przyziemne. Kiedy Fin chce zrobić odpowiednie wrażenie na Rey, BB-8 kłamie i pomaga bohaterowi jak wzorowy skrzydłowy przy podrywaniu dziewczyn. Na znak przyjaźni zapala nawet palnik, który ma imitować podniesiony do góry kciuk.


Gwiezdne Wojny - Mistrz Yoda

Gwiezdne Wojny to jedna z najlepiej zarabiających serii. Postacie stworzone przez Lucasa stały się kultowe. Wiele osób szuka figurek z Gwiezdnych Wojen. Praktycznie każdy z nas zna Yodę, Lorda Vadera czy Hana Solo. Nie zapomnimy również tekstów: Luke, I’m your father, czy słynnego pozdrowienia:  May the Force be with you. Nowa seria przypadnie do gustu nie tylko starym fanom, lecz również tym osobom, które nigdy za gwiezdną sagą nie przepadały. Już dziś wiele osób uznaje Przebudzenie Mocy za najlepszą część.

Odpowiedz