5 sposobów, by pić więcej wody


Dietetycy, lekarze – wszyscy przekonują nas, jak ważne jest picie wody. Właściwie każdy z nas o tym wie, jak bardzo to istotne, ale wciąż robimy tego za mało. Okazuje się, że picie zbyt małej ilości wody może być przyczyną zmęczenia, tycia, ale i kłopotów trawiennych. Co zrobić, by lepiej nad tym zapanować? Jak się nie zmuszać do picia wody, równocześnie przyjmując odpowiednią ilość płynów? Podpowiadamy!

woda z owocami

 

Skorzystaj z przypomnień w telefonie

Jednym ze sposobów na to, by pamiętać o tym, by napić się wody, jest zainstalowanie w smartfonie aplikacji, która przypomina o określonych porach o tym, by ja wypić. Do wyboru jest wiele różnych programów. Różnią się wyglądem, dodatkowymi opcjami, ale jedną cechę mają wspólną – przypomnienia. Warto więc pomóc sobie w ten sposób. Może dźwięk z telefonu wystarczy, by przypomnieć sobie o piciu wody. Można też samodzielnie zadbać o to, np. ustawiając przypomnienie w telefonie.

Zacznij dzień od szklanki wody

Kolejnym sposobem na to, by pomóc sobie w wyrobieniu nawyku picia odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia, jest rozpoczęcie go nie inaczej, a właśnie od szklanki napoju. W ten sposób można nie tylko nawodnić organizm, ale i przygotować go do trawienia, pomóc w wypróżnianiu.

Zawsze miej przy sobie butelkę z wodą

Kolejnym trikiem, który sprawi, że łatwiej będzie zadbać o właściwe nawodnienie ciała w ciągu dnia, jest noszenie ze sobą wody. Warto mieć zawsze w torebce/plecaku butelkę. Niech ma przynajmniej 0,2 litra, a najlepiej pół litra pojemności. Świetnie sprawdzają się do tego specjalne bidony, które filtrują wodę kranową. Niezależnie od tego gdzie jesteś, jeśli w pobliżu jest źródło wody – możesz uzupełnić butelkę z filtrem. A jak się siedzi przy biurku, to warto mieć na blacie szklankę.

butelka z filtrem

Filtruj wodę

Kolejnym sposobem na to, by pić więcej wody, jest jej pozyskiwanie. Nieco łączy się ten punkt z poprzednim, w którym wspomniano o butelce filtrującej wodę kranową. Dla niektórych osób problemem w piciu wody jest konieczność kupowania wody mineralnej – często dość drogiej. Sprawę komplikuje wada wody i konieczność wnoszenia jej do domu. Nie mówiąc o tym, że wówczas wyrzuca się stertę plastikowych odpadów! Zdecydowanie lepiej jest skorzystać z tego, że w większości miejsc w Polsce woda, która leci z kranu jest zdatna do spożycia. Zresztą! Nawet jak nie chce się pić kranówki, można przecież kupić dzbanek filtrujący, który pozwoli na jej oczyszczenie z drobnych zanieczyszczeń.

dzbanek z filtrem

Dodaj wodzie smaku

Wielu z nas nie pije wody z uwagi na jej smak, czy wręcz jego brak. Sposobem na to jest zakup wody smakowej, ale to odradzamy, gdyż w niej jest wiele niekoniecznie pożądanych składników. Poza tym po co płacić, skoro można zrobić samodzielnie taką wodę? Jak? Wystarczy nalać przefiltrowaną wodę do karafki lub szklanki i dodać do niej cytrynę, listki świeżej mięty, świeże owoce, ogórek zielony, miód, imbir, samodzielnie zrobiony sok malinowy – ile osób, tyle propozycji. Wówczas znacznie łatwiej jest przekonać się do wypicia wody.

karafka na wodę

Odpowiedz