Jak znaleźć do pracy fotografa, operatora kamery?

Dzisiaj, gdy większość z nas ma smartfony z dobrym aparatem, a spora grupa także amatorskie, półprofesjonalne, często nawet i profesjonalne aparaty fotograficzne, kamerki sportowe – fotografowie i operatorzy kamery nie są tak potrzebni. Są jednak takie okoliczności, w których wciąż się przydają, jak np. śluby i wesela oraz inne tego typu przyjęcia okolicznościowe, a także inne eventy. Nie można zapomnieć i o studiach stacjonarnych, zarówno z fotografią do dokumentów, jak i sesjami. Jak znaleźć pracownika foto/video?

fotograf

Jak znaleźć chętnego do pracy jako fotograf?

Nie brakuje osób, które lubią robić zdjęcia. Większość z nich zaczyna od hobbystycznego zajęcia, ale z czasem myśli i o zarabianiu w ten sposób. Jeśli więc szuka się fotografa do pracy, warto skorzystać z możliwości, jakie daje dziś Internet. W tym celu wystarczy wejść na nasz serwis i dodać ogłoszenie o pracę w kategorii Video/Fotografia. Jeśli ktoś będzie poszukiwał zatrudnienia w ten sposób, wówczas z pewnością natrafi na anons. Warto napisać go tak, by nie wzbudzał wątpliwości i by było pewne, jakiego zajęcia dotyczy, na jakich warunkach i z jakim wynagrodzeniem.

Bardzo często fotografowie ogłaszają swoje usługi na forach i grupach. Jeśli więc szuka się osoby do pracy, warto przejrzeć wpisy, które tam się znajdują. Co więcej, w ten sposób możliwe jest poznanie portfolio danej osoby.

Można też na własną rękę przeglądać strony fotografów freelancerów z danej miejscowości. Być może zechcą nawet jeśli się nie zatrudnić, to po prostu wejść we współpracę.

zdjęcie ze ślubu

Poszukiwany operator kamery

A co jeśli jest się fotografem lub innym przedsiębiorcą i szuka się do pracy operatora kamery, który pozwoli na zaoferowanie klientom także materiału video? Wówczas zdecydowanie najlepiej jest skorzystać ze wszystkich dostępnych kanałów. Zwłaszcza ogłoszenia o pracę mogą mieć skutek, jak i anonse na serwisach społecznościowych. Jednak warto pamiętać, że czasy, gdy pan Henio chodził z kamerą na ramieniu już dawno minęły. W przypadku operatora kamery ważny jest również montaż. Dzisiaj klienci są bardzo wymagający. Warto więc wiedzieć, że stawia się na osobę, która sprosta ich oczekiwaniom. A po czym to poznać? Z pewnością po materiałach, których jest autorem.

filmowanie

Fotograf i operator kamery – jakie warunki zaproponować?

Nie ma co się łudzić, że zatrudniając osobę, która wykonuje wolny zawód, nie trzeba mieć z nią konkretnie ustalonych warunków. Należy dobrze podejść tak do własnych potrzeb, jak i tych od ekspertów. Co to oznacza? Przede wszystkim kwestie finansowe. Proponując stawkę należy uwzględnić umiejętności, doświadczenie, ale i posiadany sprzęt. Nie mówiąc o ilości czasu, jaki potrzebny jest do przygotowania, ale i opracowania materiałów. Należy mieć pewność, że z pracy fotograf, operator kamery, jak i właściciel firmy będą zadowoleni.

</p>

Odpowiedz