Jak uczcić rocznicę ślubu? 5 sposobów na świętowanie

Za nami walentynki. Jedni je świętują, inni twierdzą, że miłość trzeba sobie okazywać codziennie. O ile na początku związku o to łatwo, o tyle z czasem codzienność odbiera romantyczność. Doskonałą okazją, by przypomnieć sobie o pielęgnacji uczucia mogą być nie tylko walentynki, ale i rocznica ślubu. Jak ją uczcić?

zakochana para

Kolacja we dwoje

Ktoś powie: kolacja? Przecież to banał! Ale czy na pewno? Kiedy ostatnio jedliście wspólnie? Albo bez dzieci? Kolacja tylko we dwoje pozwala na to, by być tu i teraz. Razem. Posiłki zbliżają, są okazją do rozmów, ale wiele par nie ma możliwości jedzenia ich wspólnie. W rocznicę ślubu, warto więc zjeść razem kolację. Można zrobić ją w domu. Jednak wówczas nie powinna gotować jedna osoba, chyba że chce zrobić drugiej niespodziankę. Lepiej przyrządzić posiłek wspólnie lub po prostu – wyjść do restauracji. Kolacja dla dwojga – niby banał, a może wiele dać.

Rocznicowy wyjazd

Jeśli jest możliwość, warto rocznicę ślubu uczcić wyjeżdżając, np. na weekend. Dokąd? To już kwestia indywidualna. Zależy od zasobu portfela, urlopu, obowiązków i gustu. Wpływ ma nawet to, w jakim miesiącu wypada. Można na rocznicowy wyjazd wyskoczyć do któregoś miasta europejskiego. Paryż, Barcelona, Praga, Wiedeń… Można też postawić na wyjazd na narty, jeśli ślub był w zimie. Najważniejsze, by pojechać we dwoje i spędzać czas tylko ze sobą. Nie z nosem w ekranie smartfona.

walizka

SPA dla dwojga

A może rocznicę ślubu uczcić relaksem? Dzisiaj SPA nie brakuje. Zaproszenie do SPA to genialny sposób na relaks i celebrację rocznicy. Można skorzystać z masażu, zabiegów pielęgnacyjnych, relaksu w saunie i jacuzzi w wielu miejscach. Zarówno w ośrodkach typu day SPA, jak i z noclegiem. Można wybrać się na popołudniowy relaks we dwoje w pobliżu miejsca zamieszkania, a można pojechać, np. do jakiegoś atrakcyjnego turystycznie miejsca, w którym jest dobry hotel ze SPA.

świece

Kulturalne wyjście we dwoje

Rocznica to świetna okazja, by gdzieś w końcu razem wyjść. Najlepiej skorzystać z oferty kulturalnej, jaką serwuje się w mieście. Rocznica ślubu to dobra okazja, by odłożyć pilot od telewizora i wybrać się do kina. Warto też pomyśleć o spektaklu teatralnym. Dzisiaj wybierać można spośród bogatego repertuaru sztuk. A może opera? Filharmonia? Wolicie ciężkie brzmienia? Idźcie na koncert ulubionego zespołu! To nie dla Was? To może kabaret? Stand up?

teatr ognia

Ekstremalne doznania

Warto w rocznicę ślubu zrobić razem coś szalonego. Ekstremalne doznania zapewnić można na wiele sposobów. Co powiesz na skok na bungee lub z samolotu, lot awionetką lub na paralotni. W wielu miastach jest możliwość romantycznego lotu balonem. Nie mówiąc o jeździe gokartami, quadami, samochodami terenowymi czy sportowymi. Można też pomyśleć o wyjściu na strzelnicę, kursie nurkowym.

Odpowiedz