Praca przy wykładaniu towaru, inwentaryzacjach – sposób na dodatkowy zarobek


Osoby, które nie zarabiają zbyt wiele i chciałyby powiększyć swoje dochody, często szukają dodatkowego zajęcia. Jednym z nich może być praca przy wykładaniu towaru, inwentaryzacja. Na czym to polega? Na jakie zarobki można liczyć? Podejmiemy temat i od drugiej strony – poszukiwania chętnych do pracy w ten sposób.

regały w sklepie

Praca przy wykładaniu towaru

Nie ma co się oszukiwać – aby na półkach w sklepach był towar, należy go tam wyłożyć. Właściciele nie zawsze mają na to czas i ochotę. Nie zawsze jest też możliwość zlecenia tego innym pracownikom, jak np. kasjerzy czy ochroniarze. Wówczas zdecydowanie lepiej jest dodać ogłoszenie o pracy w dziale wykładanie towaru i inwentaryzacja. Chętni do pracy na tego typu stanowiskach z pewnością z czasem się znajdą. To świetny sposób na dodatkowy zarobek. Dlaczego?

wózek w sklepie

Dlaczego warto zatrudnić się do wykładania towarów?

Najczęściej osoby poszukiwane do pracy polegającej na wykładaniu towaru i inwentaryzacji zatrudniane są na umowę zlecenie lub dzieło. Co więcej, bywa tak, że właściciele sklepów sami zatrudniają chętnych, ale często po prostu korzystają z usług agencji. Takiej, która dysponuje wieloma pracownikami, którzy są już właściwie przeszkoleni i mogą podjąć pracę na jakimś terenie.

A dlaczego warto się zatrudnić przy wykładaniu towaru? Głównie dlatego, że jest to dodatkowe zajęcie. Najczęściej odbywa się w godzinach nocnych, choć nie jest to regułą. W wielu małych sklepach raz na jakiś czas potrzebny jest ktoś do wyładowania towaru. W hipermarketach bywa i tak, że osoby są zatrudniane na stałe. W ten sposób można raz w tygodniu zarobić dodatkowe pieniądze. Wystarczy pójść do pracy np. w sobotni wieczór, czy codziennie na 1-2 godziny. Wiele zależy od tego, co się będzie wykładać i w jakich ilościach. Warto jednak wiedzieć, że jeśli chce się pracować w ten sposób, to trzeba odznaczać się dużą sprawnością fizyczną oraz dokładnością. A ile można zarobić? Osoba, która wykłada towar, a jest zatrudniona na zatrudniony na umowę o pracę w markecie itp. może liczyć na najniższą krajową. W przypadku umów zlecenie, często jest to praca na godziny. Zwykle zakłada się, że można otrzymać 10-20 złotych za godzinę.

Kim jest merchandiser?

Wśród ogłoszeń o pracę widać również takie, w których poszukiwany jest ktoś na stanowisko merchandisera. Co to oznacza? Jakie obowiązki należą do takiej osoby? Osoba ta zajmuje się merchandisingiem. Co to oznacza? Otóż merchandiser reprezentuje dostawcę towarów w miejscu ich sprzedaży. To ona dba o to, by sposób, w jaki produkty są wyeksponowane, mogły stymulować wielkość sprzedaży. Taka osoba musi znać mechanizmy, jakie zachodzą podczas poszukiwania i wyboru towarów przez klientów. Ale to nie wszystko. Musi też posiadać umiejętności negocjacyjne. Dlaczego? Po to, by pogodzić interesy swojego pracodawcy z tymi od właściciela sklepu czy hurtowni.

towary idealnie poukładane na półkach

Praca podczas inwentaryzacji

Dodatkowym sposobem na zarobek może być też praca podczas inwentaryzacji. To nocne sprawdzanie ilości towaru na sklepie i w magazynie. Robi się to po to, aby porównać stan faktyczny z tym, który jest w ewidencji. Tutaj nie wymaga się żadnych umiejętności. To dorywcza praca, chętnie podejmowana jako dodatkowe źródło dochodu.

Odpowiedz