Jak urozmaicić sylwester spędzany w domu?


W tym roku spędzasz sylwester w domu i nie wiesz, co zrobić, by nie był to zwyczajny wieczór, ale by spędzić ten czas wyjątkowo, a co najważniejsze – dobrze się bawiąc? Podpowiadamy, jak urozmaicić sylwestrowy wieczór.

zimne ognie

Samotny sylwester

Spędzasz sylwester samotnie? Nie załamuj się, tylko skorzystaj z tego! Zrób sobie wieczór tylko dla siebie. Możesz poczytać książki, obejrzeć filmy, nauczyć się czegoś nowego wykorzystując filmy instruktażowe zamieszczone w internecie.

Sylwester spędzany w pojedynkę jest doskonałą okazją do podsumowania mijającego roku i snucia planów na kolejny. Wypisz swoje sukcesy, zaplanuj kolejne cele. W tym celu może się przydać kalendarz, planner.

Zrób dla siebie coś miłego – sprezentuj sobie coś wyjątkowego. Panie sylwestrową noc mogą spędzić na przykład na domowych zabiegach upiększających, by w Nowy Rok wejść jeszcze piękniejsze.

kalendarz

Pomysły na sylwester we dwoje

Gdy w sylwestrową noc zostaje się w domu we dwoje, trudniej stworzyć imprezową atmosferę. Nie ma co się jednak poddawać. Z pewnością można zrobić sobie maraton filmowy, ale można też wspólnie stworzyć listę przebojów i słuchać muzyki.

W tym czasie można wspólnie ugotować coś pysznego. Może sylwestrowy wieczór będzie okazją do przyrządzenia przysmaku z dzieciństwa lub przetestowania nowych przepisów.

Sylwester spędzany we dwoje może być też okazją do wspomnień. Przejrzyjcie wspólne zdjęcia, filmiki. Wybierzcie, które fotografie wywołacie i oprawicie w ramki, poukładacie w albumie na zdjęcia. Jeśli macie na telefonach wiele filmików, stwórzcie wspólnie z nich jeden film, który będzie wspomnieniem mijającego roku. Może to będzie nowa tradycja?

album na zdjęcia

Sylwestrowa domówka

Sylwester w domu, ale z paczką znajomych? Cudownie! Z pewnością zabawniej i przyjemniej upłynie wieczór i noc. Jednak by nie była to zwykła posiadówa, dobrze jest zaplanować coś, co uatrakcyjni zabawę.

Najprościej jest oczywiście zrobić wieczór kulinarny, ale gotowanie w kilka osób nie jest zbyt łatwe. Może więc po prostu quiz smaków? Przewiązuje się oczy i podaje na łyżeczce składnik, który należy rozpoznać.

Sylwester to noc imprezowa, więc oczywistym wydaje się taniec. Można jednak go nieco urozmaicić. Może zabawa w słynny You Can Dance w opcji solo lub Taniec z gwiazdami – w parach? Można też wykorzystać konsolę do gry i zagrać w grę, która polega na powtarzaniu ruchów tanecznych.

A może wieczór śpiewający? Jeśli posiada się konsolę, to można wykorzystać grę w stylu SingStar. Można też pobawić się w karaoke. Są gotowe programy do tego, ale czasami wystarczy po prostu znaleźć na YouTube teledysk ze słowami.

Innym sposobem na wykorzystanie muzyki może być gra w Jaka to melodia? Można poszukać takiego nagrania/specjalnej gry lub nucić. W parach grać można tak, że jedna osoba ma nakładane słuchawki, w których gra muzyka i musi nucić, by partner odgadł, co leci w słuchawkach.

Świetnym pomysłem na wieczór w kilka osób jest turniej planszówkowy. Dzisiaj kupić można wiele gier imprezowych. Świetna na przyjęcia jest na przykład gra Alias Party.

gra singstar

Odpowiedz