Jak oświetlić dom na Boże Narodzenie?

Przystrajając dom na Boże Narodzenie wieszamy wieniec, na stole kładziemy stroik i ubieramy choinkę. Warto jednak zadbać i o oświetlenie, gdyż to dzięki niemu atmosfera staje się jeszcze bardziej świąteczna. Na co postawić? Jakie lampki kupić?

lampki bożonarodzeniowe

Lampki choinkowe

Oczywiście oświetlanie domu warto rozpocząć od zakupu lampek choinkowych. Dzisiaj przede wszystkim należy postawić na lampki LED. Są bezpieczniejsze, oszczędniejsze i trwałe. W dodatku dają znacznie ładniejsze światło. Można wybrać klasyczne drobne szkiełka, ale można też pomyśleć o zakupie lampek w kształcie gwiazdek, serc itp. To będzie od razu gotowa dekoracja.

lampki choinkowe

Oświetlenie wnętrza na Święta

A jak można oświetlić wnętrze domu? Na wiele sposobów. Zaczynając od okien, warto powiesić w nich kurtynę świetlną LED. Daje piękny efekt zarówno wewnątrz, jak i widziana z zewnątrz. Na oknach można też przykleić świecące dekoracje, na przykład w kształcie gwiazdy. Zwolennicy klasyki mogą postawić na łuk świetlny z lampkami w kształcie świec.

kurtyna świetlna LED

Oświetlenie wnętrza to również wszelkie lampiony. Modne są latarenki o różnych wielkościach, które postawić można w pobliżu szafki RTV lub schodów. Wewnątrz zapala się świece blokowe lub w bezpieczniejszej wersji – świeczki LED.

lampiony

Nie można nie wspomnieć i o świecach. Tych nie może zabraknąć w żadnym z domów. Warto postawić je na stołach, najlepiej w postaci stroików, ale i solo. Świece mogą stać na półkach, w oknach. Oczywiście najważniejsze, by nie stworzyć zagrożenia. Właśnie dlatego dobrze jest szukać świątecznych świeczników i lampionów.

świeczniki

Bożonarodzeniowe oświetlenie ogrodu

Ci, którzy mieszkają w domach, mają znacznie większe pole do popisu. Mogą oświetlić również dom z zewnątrz. Klasykiem jest tutaj oczywiście montaż lampek na wszystkich wystających elementach elewacji, na daszku. Dobrze jest tez wykorzystać roślinność. Jeśli w ogrodzie są drzewka, warto ubrać je w świecący sznur. Dzięki temu cały ogród rozbłyśnie. Należy jednak pamiętać, by kupić lampki przeznaczone do montażu na zewnątrz.

lampki zewnętrzne bożonarodzeniowe

Jednak to nie wszystko. W ogrodzie coraz więcej osób stawia świecące rzeźby i stalowe konstrukcje. Najpopularniejsze są drzewka, ale na wielu podjazdach zobaczyć można też renifery, również z saniami, świętego Mikołaja, bałwana.

renifer świecący

Odpowiedz