Nie lubisz sprzątać? Zleć to specjalistom!

Nie jest tajemnicą, że dla większości osób sprzątanie jest przykrym obowiązkiem. Są oczywiście wyjątki, ale one potwierdzają regułę. Są też osoby, które nie mają czasu na porządki – są zapracowane, a jak znajdują czas, to wolą poświecić go na przyjemności, spotkania z rodziną i znajomymi.

mycie podłogi

Jak polubić sprzątanie?

Zarówno ci, którzy po prostu nie lubią sprzątać i nie sprzątają, jak i ci, którzy jednak przymuszają się do tego zadania zastanawiają się, czy jest sposób na to, by polubić sprzątanie. Zapewne się znajdzie. Można stosować techniki motywacyjne, wynagradzać się, jednak, czy warto zmuszać się do robienia tego, na co się nie ma ochoty? Zwłaszcza, jeśli jest się zapracowanym? I powrót do domu niekoniecznie ma oznaczać porządkowanie?

Z pewnością dzisiaj, gdy tak wiele mówi się o delegowaniu zadań, lepiej jest sprzątanie komuś zlecić. Oczywiście, jeśli budżet domowy na to pozwala. Wiadomo – sytuacje są różne. Jednak po co tracić energię i czas na zajęcia, które można przekazać komuś innemu, a samemu zająć się tym, w czym jest się dobrym i co się lubi? Wtedy nie trzeba przekonywać się do sprzątania, a cieszyć się czystym domem.

Komu zlecić sprzątanie?

Nietrudno domyślić się, że wiele osób zbulwersuje propozycja, by wynająć osobę do sprzątania. Kojarzy się to głównie z bogaczami z wenezuelskich telenoweli. Prawda jest jednak taka, że sprzątanie domów przez osoby z zewnątrz jest dość popularne, ale się o tym tak nie mówi.

Coraz więcej osób, które nie mają czasu na porządki, zleca ich wykonanie innym. Czasami jest to wizyta codziennie, raz w tygodniu lub raz w miesiącu – zależnie od potrzeb. Zdarza się, że zatrudniana osoba nie tylko sprząta, ale również gotuje, robi zakupy, opiekuje się dziećmi. Bardzo często są to sprzątaczki, które pracują na własny rachunek, ale i dla firm. Jak ich szukać? Najlepiej popytać wśród znajomych, czy nie znają takiej osoby. Warto też zamieścić ogłoszenie na naszym serwisie. Osoby poszukujące pracy w takim charakterze z pewnością się zgłoszą.

akcesoria do sprzątania

Sprzątanie – ile to kosztuje?

Trudno mówić o tym, ile trzeba zapłacić za sprzątanie, bo to kwestia indywidualna. Wiele zależy od tego, jak często sprzątaczka ma przychodzić, co będzie wchodziło w zakres jej obowiązków. Mowa tutaj oczywiście o zlecaniu porządków w całym domu.

Nie zapominajmy jednak, że można wynająć osoby i do konkretnych prac. Mowa o koszeniu trawnika, odśnieżaniu, myciu okien. To absorbujące zajęcia, które warto delegować. Ceny za mycie okien nie są wysokie, a dla nas – to ogromna oszczędność czasu, który możemy poświęcić na zarabianie, spędzanie czasu z rodziną i inne zajęcia. Można porządki zlecać nie na co dzień, ale wtedy, kiedy się tego najbardziej potrzebuje, czyli na przykład na święta, czy przed przyjęciem (lub po nim), które ma się odbyć w domu.

mycie okien

Odpowiedz